top of page

НАРДЕП, МІНІСТР СОЦПОЛІТИКИ ТА БАТЬКИ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРІВ ІЗ «ЧОРНОБИЛЬСЬКИХ» РА


З ініціативи  народного депутата України від УКРОПу Ірини Констанкевич  відбулася зустріч представників батьківських комітетів Камінь-Каширського, Маневицького та Любешівського районів  із міністром соцполітики Андрієм Ревою. Головна тема обговорення – проблеми із відсутністю харчування школярів, учнів у районах, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Вже місяць діти із трьох районів Волині не отримують гарячого харчування. Нагадаємо, що відповідно до закону  школярі, які проживають на забрудненій радіацією території  (на Волині – Любешівський, Камінь-Каширський та Маневицький райони, а загалом в Україні – це вісім областей ) мають право на безоплатне харчування у навчальних закладах. Проте щороку через невчасно проведені тендерні процедури закупівлі продуктів, діти по кілька місяців не отримують належного харчування у школах.

Під час зустрічі Андрій Рева наголосив, що така ситуація виникла лише на Волині. В інших областях, постраждалих від аварії на ЧАЕС, проблем із організацією харчування школярів немає. Раніше тендерні процедури по харчуванню відбувалися в Києві, без погодження на місцях. Андрій Рева зазначив, що в період проведення тендерів у столиці  теж було чимало зловживань. За його словами, коли три роки тому  вирішили передати тендери на місця,   разом із повноваженнями районним державним адміністрація  передався вірус  зловживання владою. А тому в діях волинських чиновників міністр соцполітики  бачить  злочинні дії. 

«Щоб  вирішити цю складну ситуацію,  потрібно  змінити принцип фінансування  харчування дітей «чорнобильських» районів. Єдиним виходом я бачу монетизацію. На харчування кожної дитини передбачено 20 гривень в день. Це  комплексний сніданок та обід. Якщо батьки отримуватимуть ці кошти, то вони самостійно зможуть підбирати організації, які будуть готові вчасно та якісно годувати їхніх дітей», – підкреслив Андрій Рева.

Ірина Констанкевич підтримала батьків щодо головного – гроші грошима, а діти мають бути нагодованими.

«Зустріч пройшла конструктивно. Вислухали думки усіх, проаналізували різні варіанти організації харчування і спільно вирішили, як діяти. Андрій Рева запропонував рішення, яке усім членам делегації прийнятне, а головне – воно забезпечує процедуру харчування школярів. Діти не будуть голодними – а це головне. Майже 90 тисяч дітей в Україні матимуть гаряче харчування», – зауважила народний депутат. 

У підсумку міністр соціальної політики Андрій Рева  пообіцяв якнайшвидше сприяти внесенню у сесійну залу законопроекту про монетизацію і виписати у Постанові Кабінету Міністрів  механізм організації  харчування дітей-чорнобильців. Урядовець зазначив, що буде вести переговори зі спікером Верховної Ради, аби  проект  потрапив у порядок денний.

Comentários


bottom of page