top of page

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ЗАНЕПОКОЄНІ ЗНИЩЕННЯМ РЕГІОНАЛЬНИХ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЙ


Показовою і непродуманою «реформою» Національної телерадіокомпанії держава фактично знищує єдиний інформаційний ресурс з широкою мережею регіональних філій. Цей важливий ідеологічний форпост українства, оновлений і модернізований, міг би успішно протистояти ворожій інформаційній агресії, однак на сьогодні все іде іншим шляхом.

В той час, коли країна взяла курс на децентралізацію, кожна теле- чи радіопрограма з обласної філії має затверджуватися у Києві. Масово «викидають на вулицю» високопрофесійних, досвідчених фахівців. Ліквідують кадровий потенціал українського інформаційного простору і, водночас, забирають собі звільнені приміщення і майно телерадіокомпаній. 

Група народних депутатів звернулася до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням не допустити знищення Національної телерадіокомпанії. Парламентарі вимагають заслухати звіт голови правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Зураба Асланії.

«На жаль, формування суспільного телебачення проходить втаємничено від суспільства. До сьогодні ніхто не побачив як в результаті має виглядати суспільне регіональне мовлення. Без жодних пояснень звільняються цілі колективи регіональних філій. Так, зрозуміло, що оптимізація була і є необхідною, але закривались цілі програми. Тобто, маємо не розвиток існуючої сітки мовлення, не покращення якості, а банальне закриття напрацьованих суспільно-політичних програм», – йдеться у депутатському зверненні.

Серед ініціаторів звернення і волинянка Ірина Констанкевич, адже Волинська обласна державна телерадіокомпанія переживає не найкращі часи.

«Особисто мене хвилює доля загалом обласних мовників, і звичайно, найбільше – волинських медійників: і телевізійників, і радійників. Це творчі колективи, які десятиліттями формували традиції якісного мовлення в умовах мізерного фінансування з боку держави. Я можу назвати десяток цікавих програм та їх авторів-журналістів, які не тільки були форпостами суспільного мовлення, вони ще й тримали руку на пульсі волинського життя. Я можу назвати безліч сюжетів "волинської" тематики, які цікаві саме для нас своєю регіональною специфікою. А для центру, звичайно ж, ні. Особливо болить нищення волинського радіомовлення, яке мало свою багатотисячну аудиторію у поліських селах (де про українське телебачення і не чули, натомість є інше – білоруське, польське. Інтернет там часто взагалі із сфери фантастики). Відтак, звільння майже сотні працівників ВОДТРК, а по Україні – тисячі навряд приведе до чогось хорошого», –зауважила нардеп.

Під депутатським зверненням підписалося більш як півсотні народних обранців.

Comments


bottom of page