top of page

НАШЕ ЗДОРОВ’Я


Втретє у Маневицькому районі минулого тижня відбувся виїзний прийом лікарів в рамках програми «Здоров’я – кожному мешканцю села». Вона започаткована з ініціативи  народного депутата Ірини Констанкевич.

«Щоб якось допомогти жителям найвіддаленіших сіл, ми започаткували програму «Здоров’я –  кожному мешканцю села», яка передбачає роботу виїзних груп лікарів на місцях. Протягом року програма успішно діє у Ківерцівському районі. Ця робота дуже потрібна, бо на ці прийоми приходять переважно люди старшого віку, які не мають можливості та й фінансової змоги поїхати до райцентру чи обласного центру на такі огляди», – зазначає Ірина Констанкевич.

А про величезну потребу у медконсультаціях свідчить те, що виїзний прийом лікарів подекуди триває з самого ранку і до пізнього вечора. 

«Цього разу ми організували виїзний прийом лікарів у Четвертні. У селі є амбулаторія, однак, немає сімейного лікаря. За цим медзакладом закріплений лікар з Колківської районної лікарні, яка звідси за 20 кілометрів. Амбулаторія обслуговує мешканців також сіл Годомичі та Криничне. Загалом – це майже 2700 чоловік», – розповідає помічник народного депутата Ірини Констанкевич Леонід Новак.

Додамо, що до Маневицької центральної районної лікарні від Четвертні 45 кілометрів. Дорога до райцентру рясніє ямами, а квиток на автобус вартує 40 гривень лише в одну сторону. Зважаючи, на мізерні пенсії, люди поважного віку до лікарів їдуть вже у крайніх випадках.

Найбільше в Четвертні пацієнтів до окуліста – 99. До слова, на весь район – лише один лікар-офтальмолог, у Маневицькій ЦРЛ. У Колківській лікарні, яка трохи ближче, відповідну вакансію не вдається заповнити. Хоча необхідне діагностичне обладнання для забезпечення роботи офтальмолога там є.

До гінеколога на огляд прийшло 16 людей, до лора – 31 і до сімейного лікаря – 56 чоловік.

У Четвертні прийом вели 4 фахівці: окуліст з Маневицької центральної лікарні Людмила Сидорук, лікарі Колківської районної лікарні – сімейний лікар Калина Смокович,  ЛОР Ірина Забощук,  акушер-гінеколог Інна Назарчук.

Наступний виїзний прийом лікарів заплановано у грудні у селі Гораймівка. До слова, привезти туди лікарів попросили самі люди.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page