top of page

НАШІ ВОЛИНЯНИ ВСЮДИ І НАВІТЬ В ПАРАГВАЇ!!!


Республіка Парагвай розташована в самому серці Південної Америки, межує з Бразилією, Аргентиною, Болівією. Столиця – Асунсьйон.

90% української діаспори в Парагваї - нащадки волинян, які виїхали у цю південноамериканську країну. Переселенська хвиля із Волині тривала кілька років: з 1936 до 1939 року. Українці розселялися виключно на території Ітапуа, що на кордоні з Аргентиною, поблизу міста Енкарнасіон

До Парагваю вирушали пароплавом із порту Гдиня, поблизу Гданська. Подорож тривала три тижні. Прибували у Буенос-Айрес, Аргентина, а звідти до Парагваю, де й селилися.

Свого часу наші земляки заснували в Парагваї кілька поселень і дали їм українські назви — Нова Волинь(тепер Капітан Міранда), Тарасівка, Нова Україна. Але згодом уряд змусив змінити їх на іспаномовні.

Цікаво те, що до 1960-х років в українських колоніях можна було вести діловодство українською мовою.

Диктатор Альфредо Стресснер (правив країною з 1954 до 1989 року) поважав українців і навіть приїздив на відкриття пам’ятника Шевченку. Такої шани нащадки волинян заслужили за свою працьовитість.

У лінгвістичному аспекті українська діаспора Парагваю також дуже цікава. Тут використовують не літературну українську, а саме ту мову, яка була на Волині в 1930-х роках.

У кожній колонії є відділення «Просвіти», в рамках діяльності якої організовується святкування національних свят, аматорські театральні вистави, забави.

Українська діаспора, яка живе там, — це переважно землероби. Емігранти за 90 років збудували на місці непролазних хащів найбагатший регіон країни, в якому мріють жити навіть мешканці столиці та сусідніх держав.

Волинь має чим дивувати!

Comments


bottom of page