top of page

НАШІ ЛІСИ ТРЕБА ЗБЕРЕГТИ», - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Ліси треба зберегти і це на гасло, а констатація необхідності такої роботи. Адже на наших очах сохнуть дерева: сосна, ялина, дуб. Дерева нещадно поїдає короїд. Щоб убезпечити здорові сосни, існує єдина світова практика - якомога швидка локалізація шкідника і вирубка вже уражених дерев. Шкідників раніше було менше, кажуть фахівці. Через зміну клімату, тотальне потепління соснові посадки ослаблені, короїду легше дістатися під кору, розмножуватись й нищити дерева. Ліси на Волині займають третину земель. Якщо не проводити вирубки уражених дерев вчасно, кажуть лісівники, щомісяця соснові насадження рідшатимуть щонайменше на 10-15 відсотків.

 З метою обговорення проблем всихання лісу, стану лісової галузі за участі народного депутата Ірини Констанкевич та заступника голови Державного агентства лісових ресерсів України Володимира Бондара був проведений дводенний семінар з лісівниками.


«В останнє десятиріччя санітарний стан лісів різко погіршився внаслідок негативної дії комплексу факторів, в основному пов’язаних із глобальними змінами клімату, що призвело до зростання площ всихаючих насаджень і масового пошкодження їх шкідниками і хворобами. За останні роки по всій території України спостерігається масове всихання більшості лісоутворюючих порід (ялини, ясена, дуба, граба, берези), але найбільше занепокоєння викликає стан соснових насаджень, де пошкодження ослаблених лісів стовбуровими шкідниками, в основному сосновими короїдами, набули катастрофічних масштабів», - Володимир Бондар.


Лісівники кажуть, що держава не створює умов для приваблення інвесторів, а це лише погіршує ситуацію. Волиняни також не хочуть купувати сухий ліс на дрова. Попри відсутність фінансування державні лісогосподарські підприємства вже 3 роки працюють за принципом самоокупності, забезпечують повне фінансування своєї діяльності і при цьому є бюджетоутворюючими.

Народний депутат Ірина Констанкевич про проблеми лісової господарства знає не з чуток, адже на території 23 округу 10 лісгоспів і найбільша площа покрита лісовими насадженнями.


«Нам всім разом потрібно докласти максимум зусиль аби зберегти українські ліси, адже це наш безцінний скарб, які маємо залишити для наступних поколінь, вирішити проблеми лісових господарств і я докладу для цього максимум зусиль», - наголосила Ірина Констанкевич.

 За результатами наради її учасники узгодили дорожню карту подальшої співпраці в напрямку збереження та раціонального використання лісових насаджень, боротьби зі шкідниками, належне проведення інформаційно-розяснювальної роботи серед населення. А також спільного напрацювання законодавства задля створення сучасних економічних, екологічних, податкових та інших умов розвитку вітчизняної лісової галузі, яка б відповідала світовим стандартам.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Комментарии


bottom of page