top of page

НА ВОДОХРЕЩА ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПОБУВАЛА У «МАЛОМУ» ЙОРДАНІ. ФОТО


У наших предків було повір'я, що опівночі вода володіє особливою силою, вона і на вино перетворюється, а річки на мить зупиняються. Вода стає чистою і святою, можна навіть побачити як вона колишеться в цей момент, це знаменує перетворення і одухотворення стихій.

Водою з Богоявлення господарі кроплять хату, двір, людей, додають в колодязь, корм і винні бочки, окроплюють город, вулики і худобу. Воду ставлять перед образами. Вважається, що якщо на неї з вірою подивитися, то опівдні вода сама собою сколихнеться ні з того ні з сього. Це означає, що «осіняє і освячує її Син Божий, що хреститься». 
У Цумані знову відбулося велелюдне свято, на якому побували сотні людей. На березі річки Путилівка цього святкового дня 19 січня зібралося дуже багато православних християн, щоб спільно відзначити одне з трьох найбільших Різдвяних свят. Традиційно обряд богослужіння провів місцевий священик. А потім настав час здійснення обряду омовіння в освячених водах річки Путилівки, що проходить через усе селище.

Вітали жителів та гостей селища сільський голова Анатолій Дорошук, депутат Волинської обласної ради Олександр Омельчук, голова Ківерцівської районної ради Олександр Гурський та народний депутат України Ірина Констанкевич, помічник нардепа Лариса Понєдєльник.

«Сьогодні ми маємо можливість на цьому малому Йордані вітати один одного зі святом, тож хочу побажати, щоб ця освячена вода давала вам сили, здоров’я, щастя. В ці особливі різдвяні дні ми маємо можливість своїми молитвами та добрими словами звернутися до Бога аби він дарував нам мир та достаток на благо України», - наголосила Ірина Констанкевич.

Цього дня на березі річки ще довго лунали різдвяні пісні та колядки, найсміливіші занурювалися у крижану купіль, зігрівалися біля вогнища, а поряд усіх чекали традиційні водохрещенські частування.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Kommentare


bottom of page