top of page

НА ВОЛИНІ – ПЕРША КОНФЕРЕНЦІЯ ПРИСВЯЧЕНА КНЯЗЯМ РАДЗІВІЛЛАМ


У Луцьку розпочалася міжнародна наукова конференція «Олика і Радзівілли в історії України, Польщі та Білорусії». Захід відбувається за підтримки народного депутата України від УКРОПу Ірини Констанкевич та триватиме два дні – 21 та 22 вересня. У конференції беруть участь понад 40 учасників з України та Польщі.

«Родина Радзивіллів відома і впливова аж до ХХ-го століття. Вони мали величезний вплив і були поріднені із багатьма королівськими родами Європи. Цікава вона для Волині тим, що одна із резиденцій цієї родини знаходилася в селі Олика Ківерцівського району. І це одна із помітних архітектурних пам’яток, яка потребує привернення уваги і пошуку можливостей для її відновлення», – підкреслює декан факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Анатолій Шваб.

«Уродженець Ківерцівського району, доктор фізико-математичних наук Віктор Жовтянський, який дуже вболіває за історію рідного краю, звернувся до Ірини Констанкевич, аби організувати цю наукову конференцію саме в Луцьку на базі Східноєвропейського національного університету. Зараз, коли в держави немає коштів на відновлення, ба, навіть збереження історичних об’єктів, такі конференції потрібні аби привернути увагу до проблем культурної спадщини нашого народу. Ірина Констанкевич це розуміє та підтримує», – каже помічник народного депутата Ірини Констанкевич, старший викладач кафедри нової та новітньої історії України СНУ Лариса Понєдєльнік.


Вона зауважує, що Олика багата на пам’ятки архітектури і культури, які потрібно відроджувати і берегти. Ще будучи депутатом Волинської обласної ради, Ірина Констанкевич вносила зміни в програму культурного розвитку нашої області, аби залучити кошти на реставрацію пам’яток в Олиці. Крім того, вона налагодила тісну співпрацю із польськими науковцями та Міністерством культури Республіки Польщі щодо питання відродження пам’яток на Волині.

На конференцію також приїхали спеціалісти Фонду культурної спадщини Польщі, які вже чотири роки займаються реставрацією колегіального костелу в Олиці. 

«Олика має величезний туристичний, але на жаль, зараз її історико-культурна спадщина призабута і нею цікавляться лишень науковці. Але наука є основою для промоційних заходів. Саме тому ми зараз зустрічаємося в Луцьку, аби презентувати звіт про дослідження родини Радзівілли і Олики. Це перша конференція, яка присвячена роду Радзівіллів. Маємо надію, що результати цих досліджень дозволять пропагувати Олику не тільки в Україні, але й в Польщі, Білорусії та в інших країнах світу», – переконаний голова фонду культурної спадщини (Польща) Міхал Лящковські. 


До слова, завтра, 22 вересня, відбудуться краєзнавчі читання «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ківерцівський район та Олика в історії України та Волині».

Kommentare


bottom of page