top of page

«НЕ МЕДИЧНА РЕФОРМА»: ДЛЯ ДІАБЕТИКІВ ЗНОВУ НЕ ВИСТАЧАЄ ІНСУЛІНУ


Члени профільного комітету вже неодноразово звертали увагу влади розглянути це питання, оскільки вже 9 разів визнавали роботу міністерства незадовільною. Зокрема, порушувалось питання нестачі інсуліну для хворих на цукровий діабет, яких прирікають на смерть.

 «Фінансування препаратів для інсулінозалежних пацієнтів 2/3 відбувалось за державною субвенцією, а 1/3 за кошти місцевого бюджету, однак регіони показали свою неспроможність, щоб покрити 1/3. Кожного року місцева влада закуповувала на 1/3, а цього року відмовляється», - виправдовувалася тоді Уляна Супрун.

Це неабияк обурило народного депутата Ірину Констанкевич.

«Відповідь пані Уляни Супрун, про те,  що є кошти на інсулін відверта неправда, тисячі людей залишились без інсуліну вже на найближчі 10 днів, тому не варто обманювати людей», - констатувала нардеп.

Відповідне звернення нардеп зробила і на Міністерстві охорони здоров’я, однак у відповідь отримала банальну відписку, але робота із відстоювання прав інсусулінозалежних буде продовжена.

Ірина Констанкевич не з чуток знає про проблеми діабетиків, адже, під час її робочих візитів, чи не у кожному селі люди просять допомоги, в той час коли держава залишається осторонь. Сільські мешканці кажуть, що у так званій «медичній реформі» Уляни Супрун пацієнт залишився «за бортом».

Довідково. Цукровий діабет (ЦД) - це порушення обміну речовин, при якому не відбувається нормального засвоєння клітинами організму цукру (глюкози) з крові. Суть цього зводиться до одного, найважливішого - у людини хронічно підвищується цукор в крові. Значить, якщо домогтися, щоб цукор не підвищувався, то захворювання як би не буде, точніше, не буде небезпечних наслідків, тобто діабетичних ускладнень.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page