top of page

НЕ МОЖНА ПРОДАВАТИ ПІДПРИЄМСТВО, ЯКЕ Є СТРАТЕГІЧНО ВАЖЛИВИМ ДЛЯ УКРАЇНИ, - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Згідно опитувань позиція українців категорична – не можна продавати підприємство «Мотор Січ», яке є стратегічно важливим для України.

Про це в ефірі телеканалу Еспресо заявила народний депутат Ірина Констанкевич.

«Не дивлячись на те, що 51 відсоток там належить приватній компанії, там є і державна власність. Другою обставиною є те, що ціна, яка була запропонована є неадекватною із реальною вартістю інтелектуального продукту, яка є на Мотор Січі. Україна як держава має вплинути на цей процес і керуватися перш за все національними інтересами», - зауважила нардеп.

Ірина Констанкевич переконана, що новій владі потрібно визначити наскільки важливим у стратегічному плані є «Мотор Січ» і не продавати це підприємство Китаю, бо сценарій може бути зовсім поганий: можуть бути скопійовані технології і в Україні це підприємство розвиватися не буде.

Нагадаємо, що 20 серпня агентство "Інтерфакс-Україна" повідомило, що після дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій запорізького заводу "Мотор Січ" китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group заплатять до державного бюджету України $100 млн. Грантове фінансування авіабудівної галузі України передбачено домовленостями між китайськими компаніями й українським держконцерном "Укроборонпром". В умовах співпраці також прописано, що Україна матиме блокувальний пакет акцій "Мотор Січі" у розмірі 25%. 

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, який днями прибув до України вважає що  така співпраця України з Китаєм є небезпечною.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Kommentare


bottom of page