top of page

«НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА» У СЕЛІ: ЩО ЧЕКАЄ МАЙБУТНІХ ПЕРШАЧКІВ?


Вже з 1 вересня 2018 року першачки навчатимуться за програмою «Нової української школи», тож яких змін очікувати у сільських навчальних закладах?

«Нова українська школа» - вимоги реформи про освіту, згідно з якою цьогоріч навчатиметься кожен першокласник, окрім змін у системі навчання вимоги міністерства передбачають зміни підходу до освітнього процесу. Відтак у Рудниківській ЗОШ, що у Маневицькому районі 25 малюків навчатимуться не лише за іншою програмою, а й навіть сидітимуть за партами не так як раніше.

«Ми розставили парти так, щоб дітки могли між собою спілкуватися. Ми задоволені змінами, які запропонували у Міністерстві освіти, адже сучасні діти вже давно попереду від старої шкільної програми», - розповідає Ольга Кушнір, вчитель 1 класу с. Рудники.

Директор школи у селі Рудники переконаний, що зміни були необхідні, адже сучасні діти не можуть більше навчатися за старою системою у якій відгукується радянське минуле.

«Навчання зміниться кардинально, буде більше ігрових моментів та роботи дітей у групах. Власне, зміниться методика роботи вчителя із дітьми, бо ми починаємо відходити від старої радянської системи і шукати європейський підхід», - розповідає Валерій Марчук.

Проте, не всі вимоги міністерства у школі в Рудниках вдається зреалізувати. Через брак державних коштів до підтримки навчального закладу долучаються й благодійники. Завдяки фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» вдалося оновити географічний клас.

«Спільними зусиллями фонду та батьків вдалося придбати для класу парти, стільці, дошку і тепер це насправді сучасний клас», - зауважила народний депутат Ірина Констанкевич, яка під час робочого візиту до Маневицького району побувала в Рудниківській ЗОШ.

Нардеп переконана, що школам на Волині не достатньо того фінансування, яке передбачене, адже для всієї держави це 1 мільярд гривень, а на область виділено трохи більше 50 мільйонів, то ж без допомоги благодійників та фондів стартувати успішно «Новій українській школі» було б складно, чималий «тягар» в реалізації проекту держава переклала й на плечі батьків.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page