top of page

НОВИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ТУРИЗМ


«З колегами зареєстрували проєкт нового Закону про туризм. Сьогодні він як Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про туризм" та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму на сайті Верховної Ради під номером 4162», - зазначила народна депутатка Ірина Констанкевич.

Працювали майже рік, і маємо багато пропозицій, які у разі підтримки парламентом значно покращать галузь туризму.

Що саме зміниться?

 Термінологія

Оновлюяється база, наприклад вводяться поняття: відвідувач, хостел, дестинація та інші, які фактично існують.

Створюється єдиний туристичний реєстр Електронна база туроператорів, турагентів, засобів розміщення та фахівців туристичного супроводу.

Створюється портал для взаємодії суб’єктів туристичної діяльності, що допоможе автоматизувати всі процеси взаємодії між цими суб'єктами та суб’єктами й державою.

Створюються місцеві цільові туристичні фонди, фінанси з яких будуть ресурсом для реалізації стратегічних завдань сфери туризму саме на місцях.

Безпека туристів: вводиться обов’язкове страхування на повернення наших туристів в Україну та оплату їхнього проживання, харчування під час вимушеного перебування за кордоном.

Детінізація галузі: на законодавчому рівні будуть визначеними обов’язкові умови договору та розмежування відповідальності турагентів та туроператорів.

Стандарти для стратегій туристичної сфери будуть чітко визначеними: створення системи стратегічного планування з проблематикою, пріоритетами, чіткими термінами, кількісними показниками та ресурсами в кожному регіоні.

Дерегуляція: державна регуляторна політика не має обмежувати розвиток туризму, та розвиток бізнесу в туристичній сфері

Нові підходи до категоризації засобів розміщення: система отримання категоризації буде змінена відповідно до світових стандартів, буде максимально автоматизована для зменшення корупційних ризиків та спірних питань.

Також 10 листопада відбудуться парламентські слухання на тему "Мандруй Україною", де можна буде висловити коментарі, пропозиції в форматі правок.

Comments


bottom of page