НОВИЙ СКЛАД ЦВК ПРИЙМАВСЯ З ПОРУШЕННЯМ РЕГЛАМЕНТУ, - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ


Верховна Рада України 18 вересня ухвалила законопроект, згідно з яким кількість членів Центральної виборчої комісії збільшили з 15 до 17 осіб. Таке рішення було прийнято для того, щоб вже цього тижня депутати змогли оновити склад Комісії перед виборами. Відзначимо, що документ був прийнятий з порушеннями регламенту: ініціатива була зареєстрована 17 вересня, вчора її схвалив профільний комітет і Рада відразу проголосувала. Хоча за законом у нардепів є ще 14 днів для внесення альтернативного законопроекту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: "ПРОВЛАДНІ СИЛИ ЗАЦІКАВЛЕНІ У ТОМУ, ЩОБ ЦЕ БУВ КЕРОВАНИЙ СКЛАД ЦВК ІЗ МОЖЛИВІСТЮ РУЧНОГО КЕРУВАННЯ ОКРЕМИХ ПИТАНЬ"

Законопроект підтримали 236 парламентаріїв, проти виступили 27, 25 – утрималися, ще 60 не голосували взагалі.

Народний депутат Ірина Констанкевич категорично проти, щоб новий склад ЦВК приймався з порушенням регламенту, адже це робить його потенційно керованим, уразливим для фальсифікацій.

«Те, що відбувається в ЦВК і навколо комісії, означає одне: ініціатором затягування є президент Петро Порошенко. Це інструмент для збереження влади. Окрім того, збільшення членів ЦВК ускладнює процедуру прийняття рішень, адже регламентом передбачено, що для прийняття рішення потрібно 2/3 голосів, а як це будуть рахувати від 17 членів ЦВК поки невідомо», - зауважила Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, раніше Комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя рекомендував парламенту ухвалити за основу і в цілому законопроект про внесення зміни до статті 6 закону “Про Центральну виборчу комісію” (№9090).

Однак спікер Андрій Парубій не зміг підписати закон № 9090 про збільшення кількості членів ЦВК, прийнятий 18 вересня, оскільки є два проекти постанов про відхилення голосування. Парубій дав доручення регламентному комітету і апарату регламентного комітету розглянути ці подання.

Це рішення наткнулося на потік критики з боку експертів та політиків. Вони в один голос звинувачують депутатів у порушенні процедури і погрожують скасуванням прийнятого закону "17 замість 15" через Конституційний суд (хоча визнають: до президентських виборів зробити це нереально). Порушення процедури, на їхню думку, полягає у недотриманні вимоги про внесення поправок до запропонованого законопроекту, також депутатам не було дано 2 тижні для внесення альтернативних законопроектів. Простіше кажучи, можна у поправках гратися цифрами до безкінечності, а блискавичне прийняття законопроекту Парубія позбавило такої можливості.

Однак, народні депутати не підтримали скасування результатів голосування за ухвалений напередодні закон, яким передбачено збільшення кількості членів Центральної виборчої комісії з 15 до 17 осіб.

Таке рішення стало і порушенням вимог міжнародних організацій, які наголошували на рівномірному представленні представників всіх політичних сил у ЦВК.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook