top of page

"Обстріл будівлі Консульства республіки Польщі у Луцьку позначиться на дипломатичних відносинах краї


«Тема цього диверсійного акту не сходить зі шпальт польських газет, певний час не працювали Консульства республіки Польщі в інших областях України, багато поляків відклали свої поїздки до нас. В контексті даних подій говорити про те, що стосунки між Польщею та України залишаться такими ж дружніми та теплими, як раніше, – не варто. Треба бути реалістами», – говорить Ірина Констанкевич.


Народний депутат переконана, що передумови для погіршення дипломатичних відносин України та Польщі створювалися ще торік.


«Минулий 2016 рік нам посилав тривожні імпульси до того, що є третя сторона, яка зацікавлена у розхитуванні дружніх і гарних стосунків між нашими країнами, між нашими народами. І не випадково з’явився фільм «Волинь», який і далі обговорюють в Польщі, і він збирає повні зали глядачів. Не випадково депутати польського сейму ухвалили рішення, які для нас неприйнятні, тому що вони зачіпали ті травматичні сторінки історії, які досі не знайшли однозначної оцінки фахівців, але вже перенесені в політичну площину. А політичне трактування, на жаль, таке, що не дає нам налагоджувати стосунки органічно дружніми», – каже Ірина Констанкевич.


«Польща одна із перших підтримала Україну в процесі її входження України в Євросоюз. Розроблені потужні програми економічного співробітництва, запроваджено чимало інвестиційних програм. А скільки студентів там навчається, скільки українців працює в Польщі... Стає дійсно страшно від однієї думки, що хтось може це все своєю брутальною, диверсійною рукою знищити», – зауважує Ірина Мирославівна.


«Вважаю обов’язком депутатів Верховної Ради звернутися до СБУ, щоб якнайскоріше провели розслідування цієї ситуації, знайшли винних і дали оцінку тому, що відбулося», – каже нардеп.


Уже наступного понеділка з відповідною заявою Ірина Констанкевич виступить у Верховній Раді. Народний депутат сподівається, що у цьому питанні підтримають й інші її волинські колеги.


«У заяві ми наголосимо на необхідності попереджувальних заходів, аби унеможливити подібні інциденти, тому що вони тягнуть за собою незворотні наслідки. Ми, як держава, перебуваємо у непростій ситуації у сфері міжнародної політики. Тому повинні все зробити для того, аби наші добрі, партнерські стосунки між Україною і Польщею не руйнувалися».


Також, на думку нардепа, обстріл польського Консульства стане однією з причин зменшення кількості туристів на Волинь.


«Складно сказати, наскільки швидко ми відчуємо цей відтік і як це виглядатиме у цифрах, але певна частина поляків, для яких раніше Україна була гостинним, мальовничим, елегійним куточком, які постійно приїжджали на наші культурні та етнічні фестивалі, відпочивати до озера Світязь, відкладуть свої візити до нас», – зазначає нардеп.


Ірина Мирославівна висловила сподівання, що все-таки найближчим часом не постане питання скорочення однієї з найбільших програм транскордонного співробітництва – «Польща – Білорусія – Україна».

Comments


bottom of page