ОНКОХВОРІ ПРИПИНЯЮТЬ ЛІКУВАННЯ ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ПРЕПАРАТІВ У НАЦПЕРЕЛІКУ


В українських медичних закладах постійно зіштовхуються із проблемою закупівлі медикаментів за бюджетні гроші. Справа у тому, що за державний кошт медустанови можуть придбати лише ліки, передбачені у Національному переліку основних лікарських засобів. Проте, як стверджують медики, у цьому переліку відсутні будь-які сучасні препарати для таргентної терапії, тобто ті, які блокують ріст ракових клітин. Відтак, онкохворі пацієнти вимушені переривати лікування. 

Про це повідомила народний депутат Ірина Констанкевич у своєму запиті до Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. 

Парламентар зауважує, що проблеми виникають в лікарнях через те, що для головних лікарів відсутній чіткий механізм щодо здійснення регіональних закупівель лікарських засобів, які не увійшли до Нацпереліку.

«Постанова Кабінету Міністрів України зобов’язує закуповувати ліки, які є в Нацпереліку, а закупівлю препаратів, що туди не увійшли, здійснювати за рахунок невитрачених коштів за умови 100-відсоткового забезпечення препаратами з Нацпереліку. Але, як наголошують експерти та пацієнти, до Нацпереліку не увійшов жоден сучасний препарат для лікування раку. Оскільки немає можливості закуповувати препарати таргетної терапії, пацієнти вимушені переривати лікування», - наголосила Ірина Констанкевич.

У підсумку, народний депутат звернулась із проханням до Міністерства охорони здоров’я розглянути можливість внесення змін до Національного переліку основних лікарських засобів або ж напрацювати механізм, який дозволить медичним установам відповідного до свого профілю забезпечувати пацієнтів необхідними препаратами.