top of page

ОРГАНІЗАЦІЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ


Верховна Рада підтримала 3 Постанови, які сприятимуть організації безпечного освітнього процесу в умовах карантину.

Виділити понад 8 мільярдів гривень на доплати вчителям та закупівлю засобів захисту в школах, саме такою вимогою парламент нині звернувся до Кабінету міністрів.

Зокрема проєкти Постанов передбачають:

виплату надбавки за виконання особливо важливої роботи по забезпеченню освітнього процесу в умовах карантину педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 50%.

запровадження нової бюджетної програми «Безпечна школа» для забезпечення закладів загальної середньої освіти дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту учасників освітнього процесу.

забезпечення необхідними індивідуальними засобами захисту вчителів під час освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти та необхідними технічними засобами для проведення дистанційного навчання.

Деталі

Для забезпечення засобами індивідуального захисту та антисептичними засобами на один день роботи закладів середньої освіти усієї України необхідно щонайменше 137 млн грн. У навчальному році буде 183 навчальних дні. Методом не хитрих розрахунків можна зрозуміти, яку колосальну суму коштів потрібно віднайти громадам, на які уряд переклав цю відповідальність, щоб виконати рекомендації уряду. Тому очевидно, що вирішення цього не може залежати лише від місцевих бюджетів. Здійснення централізованих закупівель засобів індивідуального захисту та антисептичних засобів забезпечить якість безпечність та продукції, перевірку сертифікатів, закупівлю за нижчими оптовими цінами.

Comentarios


bottom of page