top of page

ОСВІТНІЙ КОМІТЕТ СХВАЛИВ ЗАКОНОПРОЕКТ УКРОПУ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ ПРОФТЕХОСВІТИ З ДЕРЖБЮДЖЕ


Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти на своєму засіданні схвалив напрацьований УКРОПом проект закону № 7153 «Про внесення змін до Розділу ХII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо усунення розбіжностей в законодавстві стосовно розміру посадового окладу педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії». Про це під час брифінгу у Верховній Раді повідомила народний депутат з УКРОПу Ірина Констанкевич.

Документ має відновити справедливість при нарахуванні заробітної плати фахівцям найнижчої категорії та усунути помилку, допущену у перехідних положеннях до базового Закону «Про освіту».

Річ у тім, що згідно з тілом закону молоді педагоги повинні отримувати щонайменше три мінімальні зарплати, або 9 тисяч 600 гривень. Однак перехідні положення до законодавства передбачають оклад для таких працівників на рівні чотирьох прожиткових мінімумів, або 7048 гривень.

«Сталося своєрідне ошуканство нашого суспільства, і тому ми підготували законопроект, який відновлює справедливість. Ми повертаємося до тієї норми, яка вже міститься в тілі закону: молодий фахівець повинен отримувати три мінімальні зарплати», – зазначила Ірина Констанкевич.

Також профільний комітет рекомендував парламенту ухвалити за основу і в цілому запропонований УКРОПом законопроект № 7174 «Про внесення змін до статті 85 Бюджетного кодексу України щодо видатків на утримання закладів освіти». Документ передбачає запровадження багатоканального фінансування закладів професійно-технічної освіти не лише з місцевих бюджетів, а й за рахунок державного.

«Комітет визнав, що наша мета відповідає суспільним запитам, і вирішив рекомендувати Верховній Раді ухвалити цей законопроект за основу та в цілому. Така багатоканальність дозволить підвищити рівень фінансування профтехосвіти», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Крім того, члени комітету рекомендували Верховній Раді ухвалити в цілому проект закону № 7175 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на оплату послуг з підготовки фахівців на умовах регіонального замовлення».

Законодавчою ініціативою УКРОПу пропонується дозволити місцевим бюджетам фінансувати підготовку не тільки робітничих кадрів, а й молодих фахівців.

«Робітничі кадри ми фінансуємо, а фахівців – ні. Таку несправедливість треба виправити», – наголосила парламентар.

Comments


bottom of page