top of page

ПАРЛАМЕНТСЬКИЙ ДАЙДЖЕСТВ ефірі телеканалу «РАДА» народна депутатка Ірина Констанкевич з колегами з інших фракцій, груп обговорили події парламентського тижня.


- кадрові зміни уряду


Верховна Рада України відправила у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка і міністра інфраструктури Владислава Криклія.

Нові міністри: міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко, міністр економіки - Олексій Любченко, міністр інфраструктури - Олександр Кубраков


«Депутатська група «Партія «За майбутнє» підтримали кандидатуру Віктора Ляшка на посаду міністра охорони здоров‘я. Основні завдання, які делегуються новому міністру, це - надважливе питання вакцинації населення» - прокоментувала Ірина Констанкевич.


- звітність профільних міністрів у Комітетах ВРУ


Існує реальна проблема, що не усі міністри звітують профільних Комітетах ВРУ. Що, без сумніву, неправильно, адже одна із функцій парламенту - контрольна.


На прикладі Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич розповіла, що питання звітності міністрів обов’язково є в комітетському порядку денному. Члени комітету спільно надають оцінку діяльності профільних міністерств та спільно обговорюють стратегію, синхронізують свою роботу.


- ринок землі


Верховна Рада України ухвалила законопроєкт для завершення земельної реформи №2195 щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони.


Передбачається, що земельні торги будуть відбуватися шляхом аукціонів у єдиній електронній системі і режимі реального часу через Інтернет.


Ірина Констанкевич вважає, що при реалізації закону на практиці може бути чимало зловживань, проблематизується прозорість та відкритість. Тому ідеї правильні, а реалізація залежить від низки факторів. Де роль правоохоронних та антикорупційних органів ключова.

Comments


bottom of page