ПАРЛАМЕНТ ПІДТРИМАВ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ


Верховна Рада підтримала законопроект 3320 «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Рішення ухвалили 13 квітня під час позачергового засідання парламенту – «за» проголосували 332 народних депутати.

Документом передбачається: ◾️У рішенні про встановлення карантину має бути вказано підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів). ◾️Надати право органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування утворювати на території карантину тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі), обсерватори з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню. ◾️Передбачити видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях); ◾️Надати право органам місцевої виконавчої влади та органам місцевого самоврядування встановлювати особливий порядок в'їзду, виїзду на території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, в тому числі створювати контрольно-пропускні пункти на в’їздах, виїздах на території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться на території карантину. ◾️Надати можливість керівникам закладів охорони здоров’я залучати до надання медичної допомоги такі категорії осіб, як науково-педагогічні працівники закладів вищої (післядипломної) освіти, які здійснюють підготовку кадрів у сфері охорони здоров’я, інших осіб, які мають сертифікат лікаря-спеціаліста та відповідну лікарську категорію. ◾️Дозволити обробку персональних даних про особу, яка захворіла на Covid-19, без згоди особи, виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Упродовж 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості знищенню.

Запропоновані законопроектом норми обмежені у часі та будуть діяти лише на період встановлення карантину та протягом 30 днів з дня його скасування.