top of page

ПАРЛАМЕНТ ПІДТРИМАВ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ


Верховна Рада підтримала законопроект 3320 «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Рішення ухвалили 13 квітня під час позачергового засідання парламенту – «за» проголосували 332 народних депутати.

Документом передбачається: ◾️У рішенні про встановлення карантину має бути вказано підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів). ◾️Надати право органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування утворювати на території карантину тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі), обсерватори з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню. ◾️Передбачити видачу та оплату лікарняних на період перебування осіб в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях); ◾️Надати право органам місцевої виконавчої влади та органам місцевого самоврядування встановлювати особливий порядок в'їзду, виїзду на території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, в тому числі створювати контрольно-пропускні пункти на в’їздах, виїздах на території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться на території карантину. ◾️Надати можливість керівникам закладів охорони здоров’я залучати до надання медичної допомоги такі категорії осіб, як науково-педагогічні працівники закладів вищої (післядипломної) освіти, які здійснюють підготовку кадрів у сфері охорони здоров’я, інших осіб, які мають сертифікат лікаря-спеціаліста та відповідну лікарську категорію. ◾️Дозволити обробку персональних даних про особу, яка захворіла на Covid-19, без згоди особи, виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Упродовж 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості знищенню.

Запропоновані законопроектом норми обмежені у часі та будуть діяти лише на період встановлення карантину та протягом 30 днів з дня його скасування.

Comments


bottom of page