top of page

Пенсіонери, які відпрацювали 40 і більше років, мають право на вищу пенсію


Пенсія для осіб, які мають 40 і більше років страхового стажу, повинна  нараховуватися по-іншому. На перегляді цього механізму наполягають депутати від групи «За майбутнє». Тарас Батенко, Ірина Констанкевич та Віктор Балога зареєстрували законопроект № 3202, яким передбачене внесення змін у ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,- Укроп.

У пояснювальній записці до проекту закону депутати нагадують: щоб отримувати мінімальну пенсію, чоловіки повинні мати 35 років страхового стажу, а жінки – 30. Однак в Україні є чимало пенсіонерів, котрі мають 40 і більше років стажу.

«У більшості своїй це люди, які проживають у сільській місцевості або невеликих населених пунктах, пропрацювали більшість часу на одній і тій же роботі (у зв’язку з невеликим вибором альтернативних робочих місць) та отримували за свою роботу невелику заробітну плату. Нарахована їм пенсія значно поступається розміру пенсій мешканців великих міст», – коментують автори законопроекту.

Відтак, для цієї категорії пенсіонерів потрібно прописати збільшення величини оцінки одного року страхового стажу, яка використовується для обчислення коефіцієнту страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії та безпосередньо впливає на її розмір, з 1% до 1,35%.

Це дозволить забезпечити належне пенсійне забезпечення осіб, які мають 40 і більше років страхового стажу, – наголошують депутати.

Законопроект № 3202 передбачає доповнення статті 25 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» частиною третьою, де і буде прописано новий механізм нарахування пенсій.

Comments


bottom of page