top of page

ПОВІДОМИЛИ ПЕРЕЛІК ДОРІГ, ЯКІ ВІДРЕМОНТУЮТЬ НА ВОЛИНСЬКОМУ ПОЛІССІ


Майже три десятка доріг потребують негайного ремонту на території 23 виборчого округу, куди входять Камінь-Каширський, Ківерцівський, Маневицький та Любешівський райони. Їхній перелік на основі звернень громад сформувала народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

 «Волинь належить до тих областей, де найгірша ситуація з дорожнім полотном. Особливо прикро це констатувати, порівнюючи зі Львівською та Івано-Франківською областями, де активно працюють дорожні служби, ремонтуючи дороги і місцевого, і державного значення. Я написала не менше десятка звернень на різні служби, починаючи з Державної автомобільної служби доріг і завершуючи місцевими чиновниками з клопотаннями вирішити проблему ремонту доріг. Відповідь завжди однакова – відсутність з 2009 по 2017 роки фінансування з державного бюджету коштів на проведення капітальних ремонтів доріг. Хоч це не так», – зазначає Ірина Констанкевич. 

Нардеп наголошує, що з 2018 року в Україні почав діяти Державний дорожній фонд, який буде акумулювати кошти на ремонти доріг. У фонд надходитимуть гроші з оплачених мит і акцизних зборів. Найголовніше – ці кошти будуть цільовими і їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту та будівництва шляхів.  Цьогоріч на ремонт доріг в Україні заклали 44 мільярди гривень, що на 37% більше порівняно з минулим роком. Із них майже півмільярда виділили для Волині.

У відповіді на звернення народного депутата щодо включення доріг 23 округу до переліку капітального, поточного та середнього ремонтів, Волинська облдержадміністрація повідомила, що за рахунок коштів субвенції з державного бюджету здійснять капітальний ремонт доріг місцевого значення – Деревок та Цир – Лахвичі – Любязь – Р-14 Любешівського району.

Поточний середній ремонт заплановано на дорогах Камінь-Каширський – Полиці – Оленине – Рудка Червинська – Р-14 Камінь-Каширського району; Пальче – Хорлупи – Покащів – Олика – на ділянці «Покащів – Одеради, Кульчин – Клепачів» (із влаштуванням велодоріжки), Прилуцьке – Сапогове – Діброва Ківерцівського району, Любешів – Зарудче, Лишнівка – Нова Руда – Троянівка (Маневицький район), Рожище – Носачевичі – Луків – Колки – Р-14 – Калинівка – Гораймівка – Майдан Липненський Маневицького району.

Додамо, що автомобільна дорога Р-14 сполучає дві держави, тому сумніву в тому, що вона вкрай важлива і питання її ремонту на часі. Окрім того, саме дорогою Р-14 часто курсує громадський транспорт, який забезпечує сполучення між багатьма населеними пунктами в межах Волинської області. Чимало українців саме цим шляхом прямують у Білорусь. На багатьох ділянка дороги Р14 полотно у ямах. Відтак, це створює значні труднощі для курсування карет «швидкої допомоги», ризики для водіїв та пасажирів транспортних засобів.

У відповіді ОДА зауважено, що наданий перелік шляхів направили на погодження Державному агентству автомобільних доріг України.

Comments


bottom of page