Під час міжародної конференції «Позашкільна освіта: вчора, сьогодні, завтра» до 20-річчя Закону України «Про позашкільну освіту» народна депутатка Ірина Констанкевич з колегами обговорила історію та сучасність позашкільної освіти, регіональні особливості діяльності закладів позашкільної освіти та переспективи розвитку позашкілля.
«За активну роботу, за небайдужість до стану позашкілля, послідовну позицію в підтримці та сприянні розвитку українського позашкілля щира подяка Биковській Олені та Міжнародній асоціації позашкілля», - зазначила Ірина Констанкевич.
Заклади позашкільної освіти як основна організаційна структура виконують важливі функції соціального значення, є осередками ранньої профілізації дітей. Позашкільна освіта надає шанс для розвитку здібностей дітей із соціально незахищених категорій.
Існує низка проблем з позашкільною освітою, зокрема:
зменшення кількості закладів позашкільної освіти системи освіти на понад 156 закладів (2014р. - 1545, 2020р. - 1389);
зменшення кількості учнів у закладах позашкільної освіти на понад 285 тис. осіб (2014р. - 1 475 647 учнів, 2020р. - 1 190 490 учнів);
зменшення кількості педагогічних працівників, які мають основну роботу в закладах позашкільної освіти на понад 7,3 тис. (2014р. - 26 803, 2020р. - 19 493).
Ірина Констанкевич зауважує, що для подолання проблем, перш за все потрібно:
підвищити заробітні плати працівникам позашкілля; про це говорю постійно і багато! Відповідні депутатські звернення скеровані; сподіваюся, що нас почують і допоможуть з вирішенням проблеми;
підвищити якість і доступність позашкільної освіти;
інтегрувати позашкілля України у міжнарожний освітній простір.
«Вектори розвитку позашкільної освіти - окреслили. Працюємо!», - наголосила Ірина Констанкевич.
Comments