top of page

ПОЛЬЩА НАДАСТЬ €60 ТИС. ДОПОМОГИ УКРАЇНІ НА ВИРОЩУВАННЯ МАЛИНИ


Міністерство закордонних справ Польщі виділяє понад €60 тисяч на розвиток проекту допомоги Україні, що включає навчання фахівців для створення плантацій і передачу 70 000 саджанців малини.

Про це повідомляє east-fruit.com

Деякі сільськогосподарські організації країни, в тому числі Асоціація польських виробників картоплі та овочів і Асоціація польських виробників фруктів обурилися цією інформацією. Вони стверджують, що в Польщі ціни на малину значно знизилися і на ягоду немає високого попиту, а тим часом Польща допомагає Україні розвивати виробництво малини, тобто підтримує конкурента на цьому ринку.

Народний депутат Ірина Констанкевич переконана, що це відкриє нові можливості для українських аграріїв.

«Новина, яка сьогодні мене приємно подивувала. Польща виділить українським аграріям кошти на вирощування малини. Розмір допомоги €60 тис. Сподіваюся, що частина з них надійде і на Волинь, зокрема Маневицький район, де одні з кращих умов для ягідництва. До слова, це так контрастує з тим, що робить наше "рідне" профільне міністерство для малого і середнього виробника», - висловила сподівання Ірина Констанкевич

Експерти кажуть, що в останні роки Україна стала великим виробником малини, конкуруючим з Польщею на ринках. Ціна польської малини падає вже чотири роки. Найвищі ціни платили виробникам в 2015 році — в середньому €1,78; в 2016 році ціна впала до €1,20; в 2017 році — до €1,02. Цього року виробники можуть розраховувати тільки на від €0,35 до €0,46.

В рамках цього проекту польські партнери нададуть українцям мінімум 70 000 саджанців кращих сортів малини, а також екологічні засоби захисту рослин, технічне обладнання і всебічну експертну підтримку в створенні плантацій.

Проект не системний, носить більше освітній характер. У Міністерстві закордонних справ Польщі уточнили, що загальне фінансування складе €60 493.

«Субсидія призначена для розвитку мікро- та малого підприємництва серед сільського населення на заході України в області плодівництва і садівництва. Проект покликаний сприяти зміцненню співпраці між польськими та українськими агрогосподарствами і підприємствами», —  роз'яснили в міністерстві.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page