top of page

ПОСОЛЬСТВО ФРАНЦІЇ ЗБІЛЬШУЄ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ


З 2020 року Посольство Франції надає підтримку вищим навчальним закладам, які висловили бажання запровадити у себе навчальний курс PROFLE+ в рамках базової підготовки вчителів французької мови для студентів 4-х курсів та слухачів магістерських програм.

Студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки також матимуть можливість вивчати французьку мову, згідно із цією програмою. У березні викладач французької мови СНУ Вікторія Андрієвська завершила свою підготовку як тьютора PROFLE+ і впроваджуватиме цю програму на відділенні французької філології університету. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні пан Етьєн де Понсен у відповідь на звернення народної депутатки Ірини Констанкевич щодо поглиблення культурно-освітніх звязків із Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки.

Ірина Констанкевич входить до складу Депутатської групи із міжпарламентських зв'язків з Французькою Республікою. Під час однієї з останніх зустрічей групи з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні пан Етьєн де Понсеном обговорили посилення культурно-освітньої співпраці між Францією та Україною.

У СНУ імені Лесі Українки французьку мову вивчають 120 студентів. В багатьох школах Волині серед шкільних предметів вона теж передбачена. Однак, щороку кількість тих, хто вивчає цю мову, зменшується. Водночас знання французької відкриває чимало перспектив для молоді. Адже для участі у грантових програмах, програмах стажування в урядових та недержавних організаціях, які підтримуються Францією та Європейським Союзом, обов'язкова умова - високий рівень знання французької мови. Ця мова є офіційною у 29 країнах світу та однією із шести офіційних мов ООН. Загалом французькою спілкуються у 43 країнах світу.

Довідково. Посольство Франції в Україні програму професійної підготовки та підвищення кваліфікації вчителів французької мови в Україні, яка поєднує в собі очне та дистанційне навчання і має назву PROFLE+, розгорнуло у 2016 році. З вересня 2018 року на прохання Міністерства освіти і науки України нею у пріоритетному порядку скористалися вчителі початкових класів. На Волині у середніх закладах освіти програма втілюється у співпраці з Інститутом післядипломної педагогічної освіти м.Луцька. Куратором програми для вчителів середніх шкіл Волинської області є обласний методист з французької мови та вчителька Луцької гімназії №18 Ірина Ураєва.

Comments


bottom of page