ПРАВО УКРАЇНЦІВ НА ВИЩУ ОСВІТУ НЕПОРУШНЕ!Кількість вишів в Україні може скоротитися вдвічі. Такою стане плата за 200 млн доларів, які Міністерство освіти зараз просить у Світового банку. Уряд хоче отримати кредит на проєкт із так званої оптимізації.

Скорочення вищих навчальних закладів призведе до звільнення 40 тисяч викладачів і наукових працівників. Вони будуть вимушені влаштовуватися не за фахом чи взагалі їхати працювати за кордон. Унаслідок цього Україна втратить величезний освітній та науковий потенціал.

«Оптимізація ВЗО також порушить право на здобуття вищої освіти майже 400 тисяч студентів. У першу чергу постраждають жителі малих міст і сіл, адже не кожна родина, яка живе від зарплати до зарплати, зможе відправити дитину навчатися в інше місто, — говорить Ігор Палиця. — Крім того, немає жодних гарантій, що діти, які 1 вересня підуть на навчання, зможуть його продовжити. Адже ніхто не впевнений, що, наприклад, в «укрупненому» університеті знайдуться місця для студентів «оптимізованих» вишів. Дітям, які вчилися на бюджеті, можуть запропонувати контракт».

Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» вважає, що уряд має призупинити переговори між Міносвіти та Світовим банком про надання кредиту на оптимізацію вишів. Одразу після початку роботи 6-ї сесії парламенту у вересні наша група наполягатиме на звіті міністра освіти Шкарлета перед депутатами з цього питання. Ми вважаємо, що вища освіта в Україні потребує не оптимізації, а збільшення фінансування з державного бюджету!