top of page

ПРАЦЮЄМО НА ОКРУЗІ: КІВЕРЦІВЩИНА


Народна депутатка Ірина Констанкевич зустрілася із керівником Ківерцівської громади Олександром Ковальчуком та заступниками голови міської ради Юрієм Рогановим, Юрієм Тананайським, Віктором Лисюком, а також Ольгою Матвійчук, присутня була й голова ГО «Союз Чорнобиль Ківерцівщини» Райгуцька Олена.


Обговорили стан виконання бюджету, проблемні інфраструктурні питання, перспективи розвитку громади та плани роботи на найближчий період.


Найголовніші питання, які обговорили:


питання освіти:


заплановане проведення капітальних ремонтних робіт Ківерцівської школи №4, на базі якої буде створений ліцей.

На базі школи відкриють відділ автошколи, кошторисна документація для якої уже підготовлена.


Ірина Констанкевич поінформувала, що у соцеконом включені усі школи Ківерців, це кошти на заміну вікон.


комунальні питання: за рахунок співфінансування із місцевого бюджету та залучення коштів із Державного фонду регіонального розвитку планується провести ремонт каналізаційних споруд у Ківерцях.


боротьба зі сміттям: Ківерцівська громада купує 40 нових сміттєвих контейнерів та планує укласти договір на вивезення побутових відходів. А також плануються роботи для огородження сміттєзвалища.


питання чорнобильців:


з позитивного - область розподілили кошти на соціальне і медичне забезпечення чорнобильців.

Потрібно громадянам звертатися у відповідні органи.


Проте, незмінним залишається невиконання чорнобильського законодавства у відшкодуванні за проведення дороговартісних операцій, фінансування закупівлі екологічних продуктів (200 грн на особу) для осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, неналежне пенсійне забезпечення. Із державних видатків на першочергове зубопротезування даної категорії осіб розподіляється лише 10%.


У Ківерцівській міській територіальній громаді мешкає 1225 чорнобильців, більшість з них належать до 2 та 3 категорії з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. На жаль, виникає проблема, що ці категорії не забезпечені санаторно-курортним лікуванням, на відміну від 1 категорії осіб.


«Коло проблемним питань широке, на жаль. Але їх потрібно вирішувати і ми готові допомагати громаді», - підсумувала Ірина Мирославівна.


Comments


bottom of page