top of page

ПРОДОВЖЕНО ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ ДЛЯ МЕДИКІВ ТА НЕЗАЛЕЖНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


Вже з 18 травня Верховна Рада повернеться до звичного режиму роботи. Таке рішення  ухвалили сьогодні під час позачергового засідання парламенту.

“Вважаю це правильним, адже Україна, як і чимало країн світу, через коронавірус опинилися в економічній скруті. Верховна Рада повинна максимально зорганізуватися, аби напрацювати ефективні законодавчі акти щодо розвитку країни”, - зазначає народна депутатка Ірина Констанкевич.

Сьогодні  також ухвалили законопроекти, який полегшують податкове навантаження.

Зокрема, проектом закону №3329-д продовжено дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур до закінчення карантину:

  • строк незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, в якому уряд оголосить про закінчення дії карантину;

  • строк ненарахування пені;

  • мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок;

  • звільнення від сплати ЄСВ для підприємців до 31 травня 2020 року;

  • тимчасово до 30 червня 2020 року не оподатковуватимуться доходи у вигляді доплат до заробітної плати, нараховані медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної власності, які пов’язані з ліквідацією епідемії та лікуванням COVID-19.

Законопроект №2166 передбачає:

1) звільнення осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Зокрема, мова йде про осіб, які провадять наукову, літературну, артистичну, художню, освітню, релігійну або викладацьку незалежну діяльність, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність;

2) скасування зобов’язання для фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

“Дані законопроекти звичайно не розв'яжуть всіх економічних питань, перед якими опинилася Україна через пандемію коронавірусу. Але їх ухвалення дозволить полегшити роботу самозайнятих осіб, частково підтримати малий та середній бізнес”, - зауважує Ірина Констанкевич.

bottom of page