ПРОПОНУЮТЬ ПІДВИЩИТИ ЗАРПЛАТУ ВЧИТЕЛЯМ ДО 10 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ


Відповідні зміни, які необхідно внести у законодавство щодо підвищення оплати праці вчителям, обговорили під час засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти. Про це повідомила народний депутат, член комітету Ірина Констанкевич. 

«В тілі базового закону «Про освіту» молодим вчителям передбачалася зарплата три мінімальних зарплати, а це майже 10 тисяч гривень, але, на жаль, у Перехідних положеннях для педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії зазначена інша норма – чотири прожиткових мінімуми, що трохи більше 7 тисяч гривень. А це виходить суттєва різниця», – пояснює Ірина Мирославівна. 

За словами нардепа, комітет вирішив доповнити Перехідні положення урядового законопроекту положеннями щодо мінімальної зарплати вчителя на рівні 3 мінімальних зарплат. 

Нагадаємо, що ще у грудні минулого року освітній комітет підтримав три законодавчі ініціативи УКРОПу, які стосуються оплати праці оплати праці молодих педагогів та фінансування підготовки фахівців. Тоді укропівці також звертали увагу на суперечності щодо розміру зарплати педагогам, які помітили в Законі «Про освіту». Вони наполягали на тому, аби розмір зарплати педагогів і в тілі, і в Прикінцевих положеннях визначався однаково. Даний законопроект був схвалений освітнім Комітетом ще наприкінці 2017 року.