ПРО ДЕРЖБЮДЖЕТ НА 2021 РІК В ЕФІРІ ТЕЛЕКАНАЛУ «РАДА»

Уже з понеділка Верховна Рада України виходить із дистанційного режиму роботи і збирається на чергове пленарне засідання. Головне питання порядку денного - Державний бюджет на 2021 рік. Про це і говорили в ефірі телеканалу «РАДА».

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики попередньо розглядав пропозиції та правки до Проєкту Державного бюджету на 2021 рік.

Ключові питання, над якими працює Комітет:

збільшення фінансування Суспільного мовника;

Під час засідань робочої групи з питань функціонування ПАТ НСТУ, засідань Комітету неодноразово обговорювалося питання фінансування Суспільного мовника. Недостатнє фінансування мовника є прямою загрозою для державної безпеки. Якщо не буде передбачено достатньо коштів для Суспільного, то ми втратимо регіональний контент, а доступ до інформації на сході України та в прикордонних районах буде обмеженим. Цього допустити не можна.

соціальний захист сімей та дітей;

Хоча в Проєкті Державного бюджету на 2021 рік передбачені додаткові кошти на захист соціальних гарантій і пільги для молодих сімей, але цих коштів недостатньо, вони покривають лише мінімальні потреби.

державна політика в культурній галузі та захист культурних індустрій;

В умовах завершення реформи децентралізації важливо, щоб усі українці отримували якісні та доступні культурні послуги. Захист культурних послуг для усього населення має бути передбачений. Над цим і працюємо.

В умовах COVID-19 культура потерпає в умовах карантину. Ми зробили кроки, щоб підтримати креативну індустрію, туризм, кіно. Маємо усе зробити, аби не втратити.