top of page

ПРО МЕДИЦИНУ ТА МОЖЛИВОСТІ В ЕФІРІ 12 КАНАЛУПід час телеефіру на «12 каналі» народна депутатка від «За майбутнє» Ірина Констанкевич обговорила одне з найбільш актуальних питань сьогодення - охорона здоров‘я.


Як зазначила Ірина Констанкевич, тема медицини критично важлива для суспільства. А відтак, важливо знати, що робить влада.


1. в Україні відкриють 5 центрів неонатального скринінгу.


Із Держбюджету виділять 300 млн грн для центрів неонатального скринінгу з використанням широкого спектра сучасних лабораторно-діагностичних технологій.


Що це за центри? Місця, де можна буде зробити аналіз на виявлення хвороб у діток, які щойно народилися. Скринінг здійснюють у перші дні життя дитини, зазвичай ще в пологовому будинку.


Можна буде здійснювати скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема, спінальної м'язової атрофії, муковісцидозу, фенілкетонурії, ендокринологічних захворювань тощо.


2. виїзні гінекологічні обстеження жінок


Ірина Мирославівна розповіла: «Спільно з керівницею БО «Фонд боротьби з раком» Марією Адамчук-Коротицькою організовуємо БЕЗКОШТОВНІ виїзні обстеження жінок на рак шийки матки в селах 23 округу. Такі огляди вже відбулися в селах Чорниж, Колківської ТГ, Троянівка, Маневицької ТГ, Хотешів, Камінь-Каширської ТГ».


Профілактика раку шийки матки є одним з основних та найбільш перспективних напрямків протиракової боротьби. Своєчасне виявлення та раціональне лікування хворих з передраковими захворюваннями складає передумови для зниження захворюваності раком. Тому, потрібна така робота найбільше у сільській місцевості.

Comments


bottom of page