top of page

ПРО МОВУ І ДЕРЖАВНУ МОВУНародна депутатка Ірина Констанкевич в ефірі каналу «Еспресо» прокоментувала заяви речниці президента Юлії Мендель про «українську російську мову».

Днями Прессекретарка Президента України Юлія Мендель в ефірі програми «Взгляд с Банковой» на телеканалі «Дом» зазначила, що «українська російська мова» є частиною культурного розмаїття нашої країни.

Новий мовознавчо-політичний термін з ОП обурив суспільство. Подивована цими заявами і народна депутатка Ірина Констанкевич.

«Те, що заявила Пані Мендель про існування української російської мови суперечить а) Конституції України б) чинному законодавству в) науковим лінгвістичним нормам і головне ( !) тому, що декларує Президент України», - зазначила Ірина Констанкевич.

Народна обраниця зауважила: «Сьогодні українська мова має міжнародне визнання. Це мова багатомільйонного народу і великої культури. Сьооодні на офіційному сайті НАТО з'явилася українська версія, новини можна читати державною мовою. У світі нас підтримують. Важливо, аби держава робила кроки з підтримки української мови: безкоштовні мовні курси, збільшення українського книговидання, підтримка українського кінематографу, загалом української культури як посла української дипломатії».

Comments


bottom of page