ПРО ТАРИФИ ГОВОРИЛИ У «ЗМІСТОВНО З ЄГОРОМ ЧЕЧЕРИНДОЮ» НА ТЕЛЕКАНАЛІ «ЕСПРЕСО»:

Народна депутатка Ірина Констанкевич у «ЗМІСТОВНО з Євгеном Чечериндою» на телеканалі «Еспресо» про провальну тарифну політику уряду сказала наступне:


«Урядові рішення про підвищені ціни на газ та електроенергію викликали обурення та протестні акції. Громадяни справедливо обурені тим, що по-перше: це зроблено всупереч усім обіцянкам влади; по-друге: під час опалюваного сезону; по-третє: у час пандемії і глибокої економічної кризи, коли незаможніх людей уже понад 51%; по-четверте: у нас немає об'єктивних причин піднімати ціну на газ, адже українські підземні сховища заповнені рекордною кількістю дешевого, закаченого не в сезон, газу - 28,3 млрд куб. м.; і є ще по-п'яте і по-шосте...... І в підсумку, коли нас лякають, що посваримося з МВФ, великими енергетичними компаніями, запитую, чи не боїться влада посваритися з власним народом.


Питання тарифів гостро обговорюється і на Волині. Тут поруч із газом, проблемним є ще ціноутворення на електроенергію та скасування 30% пільги жителям 30-ти кілометрової зони біля АЕС. На 23 окрузі є такі населені пункти, де газ повністю відсутній, а люди використовують електроенергію для опалення. Переважно, це пункти в 30-кілометровій зоні від Рівненської АЕС (Маневиччина, Прилісне, частина Колківщини - всього 47 населених пунктів), де громадяни мали знижку 30% на електроенергію. А Постанова уряду скасувала знижку і люди в пік опалювального сезону опинилися перед проблемою, як розрахуватися по платіжкам. Відповідь очевидна, оскільки переважна більшість неспроможна впоратися з підняттям тарифів, борги зростатимуть і далі».


Підсумовуючи, Ірина Констанкевич зазначила: «Тому б’ємо на сполох, змушуємо уряд шукати рішення, як не посваритися з народом, який понад 30% сімейного бюджету віддає на оплату комальних послуг. А хтось на цих грошах множить свої мільярдні статки».