top of page

ПРО ЩО ГОВОРИЛИ ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ?

- обговорювали низку законодавчих ініціатив, спрямованих на захист дітей. Вирішили рекомендувати ВРУ проєкт Закону №3881 «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім‘ї та родичів». Відповідно до законопроєкту сукупний розмір аліментів має становити 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


- обговорювали проєкт Постанови про відзначення пам‘ятних дат і ювілеїв у 2021 році над яким працювала робоча група. Були опрацьовані пропозиції, котрі надійшли від різноманітних установ та організацій. Саме пропозицію Українського інституту національної пам’яті обговорювали сьогодні.


УІНП пропонує використовувати наступне формулювання Постанови: «Провести меморіальні заходи та/або урочисто відзначити на державному рівні...», замість існуючого «Урочисто відзначити на державному рівні..».

Використання формулювання ІНПУ створює більш гнучкий інструментарій та розширює можливості форм пам’ятних відзначень.

Після тривалої дискусії вирішили підтримати наступні формулювання (з подальшим врахуванням техніко-юридичних правок):


1. «На державному рівні у 2021 році урочисто відзначити пам’ятні дати та ювілеії та/або провести меморіальні заходи..».


2. «Рекомендувати Кабінету Міністрів України на державному рівні забезепечити урочисте відзначення пам’ятних дат та ювілеїв та/або проведення меморіальних заходів..».

Озвучила клопотання Асоціації європейських журналістів про встановлення в Україні Національного дня українців, що рятували євреїв під час нацистської окупації.

Народна депутатка Ірина Констанкевич коментує: «Згідно з даними Меморіального комплексу історії Холокосту Яд Вашем в Єрусалимі 2 573 українцям було присуджено звання Праведників народів світу. Україна четверта за кількістю Праведників країна у світі. На жаль, живих наразі є близько 20 таких людей. Вважаю, що на знак поваги до українських громадян, їх співчутті та солідарності, необхідно підтримати таку ініціативу. А також для майбутніх українсько-єврейсько відносин. І встановити День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни 14 травня.»

- підтримали пропозицію рекомендувати Верховній Раді внести відповідні зміни до Закону №4212 «Про рекламу» та в першому читанні ухвалити за основу.

За законопроєктом поширюється заборона реклами тютюнових виробів на електронних сигаретах, рідинах та товарних знаках під якими вони випускаються.

А також вирішили подати уточнення щодо заборони реклами тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН), зокрема, IQOS.

Comments


bottom of page