top of page

Псевдореформа, відірвана від життя


Волинь може слугувати яскравим прикладом того, як добрі наміри перетворюються у псевдореформу, відірвану від життя, вважає народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич. Разом із громадськими активістами вона виступила на брифінгу у Верховній Раді щодо реформи медицини, освіти та культури Волині в умовах децентралізаціії.  «Якщо ми розпочинаємо справу, то маємо обумовити ресурси для неї, – звернулася депутат до уряду. - Для Волині, зокрема, належить спрямувати додаткові дотації на утримання сфери медицини і освіти»

23-ій округ, який представляє у Верховній Раді Ірина Констанкевич, уже потерпає від недофінансування. Грошові «діри» у місцевих бюджетах Ківерцівського, Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького районів сягають мільйонів.

Олесь Марищук, головний лікар Ківерцівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги повідомив, що медикам району уже затримують зарплатню. Окрім того, підняття мінімальної заробітної плати зрівняло у фінансовому плані  високоосвічених фахівців і молодший медичний та технічний персонал. «Як ми можемо затримати молодого спеціаліста, особливо на периферії, в селі? - апелював до урядовців лікар. -  Через три роки, які він зобов’язаний відпрацювати після державного навчання, він або виїжджає за кордон, або переходить в інші сфери медичної діяльності». Таким чином, українське село може залишитися без кваліфікованих медпрацівників взагалі.

Представники Маневиччини Наталія Рейкіна та Людмила Наглюк приїхали до Києва підтримати збереження статусу Колківської районної лікарні.  Депутат селищної ради Колок повідомила, що вже в квітні 23 працівники  цього закладу змушені будуть шукати іншу роботу. Тому Наталя Рейкіна закликала зупинити радикальні зміни у медичній сфері, принаймні, до завершення утворення територіальних громад, які зможуть самі вирішити, що саме робити із місцевим лікувальним закладом. Її підтримала голова профспілки цієї райлікарні Людмила Наглюк: «У нас 28 населених пунктів, які обслуговує Колківська районна лікарня. У них – 22 тисячі жителів, більшість – пенсійного віку. Люди приїжджають до нас лікуватися, задоволені обслуговуванням. Змилуйтеся, зробіть хоч крок назустріч до таких, як ми, до сільських жителів».

Світлана Трофимук, заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Любешівського району зауважила, що жодних директив, які б чітко регулювали процес медичної реформи в Україні, ще немає. Тому впроваджувати її зарано, розумно було б запустити пілотний проект, щоб подивитися, як працює реформа, зважити на її недоліки і позитивні сторони. Наша держава, яка перебуває зараз у критичній ситуації, не повинна бути платформою для медичних експериментів – резюмували волинські активісти. 


23 лютого 2020р.

Comentários


bottom of page