top of page

«ПІДТРИМУЮ НАЦІОНАЛЬНУ ІНВЕНТАРИЗАЦІЮ ЛІСІВ»


В Україні державний облік лісів був проведений в 1996 та 2011 роках. Наразі актуальна інформація про ліси України відсутня. При цьому, процедура ведення державного лісового кадастру та обліку лісів на основі узагальнення даних лісовпорядкування не дозволяє отримати статистично достовірні оцінки показників.

Тому з колегами по депутатській групі «Партія «За майбутнє» підтримали в другому читанні та в цілому законопроєкт про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів.

Законопроєкт №2379 має на меті створити законодавчі умови впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі.

Важливим пунктом було доповнити Лісовий кодекс новою статтею 55 "Національна інвентаризація лісів", в якій визначити зміст цього поняття та особливості її проведення.

Вважаю правильним запровадити правове регулювання національної інвентаризації лісів, розширити обсяг та поліпшити якість даних про ліси. Це забезпечить необхідну інформаційну основу для формування стратегічних цілей та завдань державної політики у сфері лісового господарства. 

Довідково:

Кількість країн, які здійснюють національну інвентаризацію лісів (НІЛ) невпинно зростає. Станом на сьогодні НІЛ забезпечує проведення лісооблікових робіт та моніторинг лісових ресурсів майже у всіх країнах Європи (за виключенням Білорусі, Молдови, Греції, Туреччини та ще кількох країн Балканського півострову). В країнах північної Європи НІЛ проводиться вже майже 100 років і зарекомендувала себе як важливе джерело інформації про ліси та їх динаміку.

Завдяки проведенню національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів насаджень (розрахункова похибка до ±3%) та вперше для України будуть визначені показники поточного приросту насаджень, необхідні для оцінки рівня лісокористування. Варто також визначити площі самозаліснених сільськогосподарських земель та уточнити звітність до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ООН та Кіотського протоколу щодо щорічного рівня поглинання парникових газів лісами України тощо.

Comments


bottom of page