top of page

РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЄКТ ЩОДО МАСОВОГО ТЕСТУВАННЯ МЕДИКІВ НА КОРОНАВІРУС


Кожен п'ятий хворий на коронавірус — медик. Загалом захворіли 2660 лікарів, померло — 19. Відсоток інфікованих медиків в Україні у рази вищий, аніж в інших країнах. “Задля прийняття необхідних законів щодо захисту прав медиків ми разом з народними депутатами з різних політичних сил вимагали проведення позачергового засідання парламенту. Сьогодні ми ухвалили в цілому законопроєкт №3380 «Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19». Це дозволить підвищити оплату праці медичних працівників на період самоізоляції, а також закріпити чіткий обов’язок забезпечення масового тестування на COVID-19”, - зазначає народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

Зокрема, на період дії карантину та двох місяців після його відміни: - запроваджується виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності медичним працівникам в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу; - надається можливість залучати на волонтерських засадах до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії із встановленням обмежень щодо такого залучення; - вводиться обов’язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби, та контактних осіб, а також медичних працівників, які працюють у закладах з надання медичної допомоги таким хворим, працівників Національної поліції, Національної гвардії та іншим працівникам, задіяним у здійсненні протиепідемічних заходів, незалежно від того чи мали вони контакт з хворим на коронавірусну хворобу.

Також законопроектом пропонується Кабміну надати низку доручень Міністерству охорони здоров’я, зокрема щодо розробки та оновлення: - алгоритмів роботи лікарень, до яких госпіталізують хворих на коронавірус; - інструкцій медперсоналу, алгоритму тестування визначених законом осіб на COVID-19 з регулярним його переглядом відповідно до рекомендацій ВООЗ та Центру з контролю та профілактики захворювань США.

Медики повинні мати належний державний захист!

Comments


bottom of page