top of page

РИНА КОНСТАНКЕВИЧ: «ВЕРХОВНА РАДА ЗАТЯГУЄ РОЗГЛЯД ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ»


Керівництво Верховної Ради відмовляється включати до порядку денного законопроекти, які стосуються покращення соціальних умов українців. Про це в ефірі телеканалу «Еспресо TV» заявила народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич.

«На жаль, цього тижня ми не побачимо в парламенті законопроектів, які стосуються соціальної сфери. У порядку денному немає питань, які б вирішували проблеми інфляції чи зубожіння людей», – зауважила нардеп.

За її словами, цього тижня до розгляду ВРУ пропонується близько сотні законодавчих ініціатив. Однак, судячи з усього, парламентарі встигнуть ухвалити лише невелику частину. Приміром, минулого тижня Верховна Рада розглянула лише близько десяти зі 102 запропонованих законопроектів.

«Це постійна тенденція – ми бачимо, що парламент розглядає дедалі менше законопроектів», – підкреслила Ірина Констанкевич.

Крім того, нардеп зазначила, що ВРУ має невідкладно вирішити законодавчу колізію щодо нарахування заробітних плат освітянам. Нагадаємо, що ухвалений восени Закон України «Про освіту» фіксує найменший оклад для працівників освітньої сфери на рівні трьох мінімальних зарплат. Це близько 11 тисяч гривень. Однак, згідно з перехідними положеннями документа, платня педагогів найнижчої кваліфікаційної категорії дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам. Це приблизно 7 тисяч гривень.

«Рада повинна виправити цю несправедливість. Освітяни мають отримувати заробітну платню, гарантовану законом», – наголосила парламентар.

Восени минулого року депутати від УКРОПу зареєстрували у ВРУ законопроект № 7153 «Про внесення змін до Розділу ХII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо усунення розбіжностей в законодавстві стосовно розміру посадового окладу педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії».

Парламентський комітет з питань науки і освіти схвалив документ і рекомендував парламенту ухвалити його за основу та в цілому. Та, попри звернення профільного комітету, законопроект досі не внесено до порядку денного ВРУ.

Comments


bottom of page