top of page

РІЗДВЯНІ РЕЦЕПТИ ВІД НАРОДНОГО ДЕПУТАТА ІРИНИ КОНСТАНКЕВИЧ


Різдво в Україні – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції. Та найулюбленішим і найцікавішим, як для дітей, так і для дорослих, є свято Різдва Христового. До нього ретельно готуються заздалегідь. Про різдвяні традиції та особливі страви ми запитували у народного депутата Ірини Констанкевич.

«Усі традиції формувалися бабусею, яка дожила до 92 років. Вона завжди дотримувалася посту і нас до цього навертала (щоправда, не завжди успішно). Смачно готують і мої батьки, мама - це з Вінничини, тому страви більше того колороту, а батько з Тернопілля - це гастрономічний рай. З дитинства ми з сестрою росли у світі найсмачнішої кухні галицько-волинської. Хоча я була більше споживачем, а учнем стала десь тоді, коли треба було уже свою сім’ю годувати.

На свята у нас завжди дотримувалися традиції, ритуали і зокрема на столі. На новорічно-різдвяні свята перевага надавалася стравам різдвяним. Тоді варилося, пеклося, смажилося усе найкраще. Стіл мав бути багатим, щедрим і гарним, «бо ж прийдуть до тебе три праздники в гості». Звісно, була кутя, печені ковбаси, голубці і капуста з грибами, різноманітне печиво (колядникам роздавати), перекладанці.

І традиційно на свята варився холодець. Упродовж життя я куштувала багато холодців, але наш родинний найкращий. Такий як зварить батько, сестра і зрідка ще й я....Рецепт простий - найкращий півень, теляче коліно, шмат телятини, шкури (замість желатину), багато моркви, селери, петрушки, цибулі, часнику. Все добре перемити. Варити годин 8 на дуже маленькому вогні, воду зливати 2-3 рази. Часник додати в кінці для кращого аромату. Також різноманітні спеції. Потім ретельно процідіти юшку через марлю. Колір має бути бурштиновий...І юшка прозора-прозора (увесь жир з поверхні треба зібрати). Зварене м’ясо розібрати, розкласти в тарілки, прикрасити морквою, зеленню, калиною і лише тоді обережно залити юшкою. Ставимо на холод. І далі боремося зі спокусою, щоб дочекатися свята, коли можна "розговітися" і скуштувати все, що дароване Богом на святковий стіл. І, звичайно, холодець... Усім бажаю гарних свят у колі рідних, близький, дорогих людей.

Хай множиться у новому році щастя, любов, достаток у кожній родині. Хай запанує мир у нащій країні. Зі СВЯТОМ! і смачного!!!»

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

ความคิดเห็น


bottom of page