САМОГОНЩИКІВ ХОЧУТЬ КАРАТИ ВЕЛИЧЕЗНИМИ ШТРАФАМИ ТА ПОЗБАВЛЕННЯМ ВОЛІ


У 2018 році у судах розглянули лише 197 справ про адміністративні порушення пов’язані із самогоноварінням, на 80 осіб було накладено адміністративні стягнення. Про це повідомила Державна судова адміністрація України у відповіді на звернення народного депутата від УКРОПу Ірини Констанкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ПРОСИМО ВЛАДУ ЗАКРИТИ СМЕРТЕЛЬНИЙ БІЗНЕС У НАШОМУ СЕЛІ"

Нещодавно директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що в Україні активізувалося промислове виробництво самогонних апаратів, а термін їх доставки до покупця скоротився до трьох днів.

За словами експерта, для виробництва 0,5 літра самогону затрати складають 7 гривень. Для порівняння: найдешевша пляшка горілки коштує дорожче у 12 разів.

Ірина Констанкевич розповідає, що під час зустрічей з громадами її виборчого округу, питання щодо запобігання самогоноварінню піднімалося неодноразово. Власне, саме такі звернення від людей дали поштовх для розроблення нового законопроекту 9113 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання торгівлі незаконно виготовленими алкогольними напоями», де співавтором є Ірина Констанкевич.

«Сьогодні  штрафи за діяльність, пов’язану із самогоноварінням досить низькі – від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в грошах це – від 51 до 170 гривень. До порушників украй рідко застосовують більш жорсткі види стягнень за статтею адмінкодексу – «заняття забороненими видами господарської діяльності». Тому даним законопроектом ми пропонуємо суттєво збільшити штрафи за реалізацію та придбання незаконно виготовлених алкогольних напоїв – самогону або інших сурогатів домашнього вироблення. Окрім того, рейди правоохоронці щодо виявлення виробників сурогату – досить нечасті, а адміністративних справ, що і доводять цифри з  відповіді Державної судової адміністрації, –  зовсім небагато, – розповідає народний депутат.

Згідно із законопроектом, пропонується за незаконне виготовлення або зберігання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення з метою збуту, накладати штраф  однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн), з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно – карати  штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч мінімумів доходів громадян (від 51 000 до 170 000 грн) неоподатковуваних або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

Виготовлення самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а так само збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, карати позбавленням волі на строк від трьох до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для її виготовлення.

«Україна входить до десятки країн з найвищим рівнем смертності від алкоголю. Щороку 40 тисяч українців помирають через алкоголізм. Самогоноваріння у селах – один із факторів, які, на жаль, призводять до такої страшної статистики. Сподіваюся, що запропонований нами законопроект таки підтримають у парламентській залі. Адже передусім йде мова про здоров’я нашої нації та здоров’я цілих поколінь», – додала Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook