top of page

СЕЛО КЛІТИЦЬК КАМІНЬ-КАШИРСЬКОГО РАЙОНУ: ЧИМ ЖИВЕ ПОЛІСЬКА ГЛИБИНКА?


Реформи в державі масштабні, проте коштів, які виділяють на ці зміни недостатньо. У селі Клітицьк Камінь-Каширського району в одному селі ФАП, поштове відділення, клуб та сільська рада. Люди зібрались тут, аби поспілкуватись іщ народним депутатом Іриною Констанкевич. Парламентар приїхала дізнатись чим живе громада села, які успіхи та проблеми у місцевих і яка допомога їм потрібна.

Поштове відділення працює лише два дні на тиждень у вівторок та четвер. Єдина поштарка Наталія Мельник каже, що цього замало.

«Тим людям, які не можуть отримати пенсію у поштовому відділенні, то доставляємо додому. Так само і газети виписують люди дуже багато», - каже працівниця відділень.

З моменту побудови приміщення 1967 року капітального ремонту тут не робили, тож будівля потребує оновлення.  Сусідні двері – це фельдшерсько-акушерський пункт в якому обслуговують мешканців двох сіл Клітицька та Яловацька, а це майже 600 людей. Завідуюча Катерина Швай працює тут вже 30 років, розповідає, що люди тішаться що ФАП не закрили, як у багатьох інших селах, адже медицина має бути доступною.

«Ходять до нас і тиск виміряти, на виклики йдемо, маємо семеро дітей до року, треба оглянути зважити, прививочку зробити, тільки треба от ремонт вже робити», - розповідає медик.

Окрім цього Ірина Констанкевич побувала і у місцевій школі. Тут навчається 61 учень із двох сіл. Директор Ніна Мартинюк має 40-річний стаж роботи та запевняє, що якість сільської освіти нічим не гірша за міську, проте матеріальна база лишає бажати кращого. Нардеп зазначає, аби реформи працювали у повній мірі необхідне відповідне фінансування.

«Насправді зміни великі, але забезпечення у плані фінансування не настільки якісне, щоб ці зміни були глибинними та такі, які дають підґрунтя для подальшого старту», - зауважила Ірина Констанкевич.

Педагоги вдячні небайдужим батькам та нардепу за допомогу та підтримку. Ірина Констанкевич також цікавилась як навчаються місцеві першокласники за програмою «Нової української школи». Директор каже, що дітям дуже подобається, а педагоги постійно самовдосконалюються аби відповідати вимогам міністерства.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page