top of page

«Спілкування з людьми в окрузі додає сил», - Ірина Констанкевич


«Коли йшла в депутати, зізнаюся, що не до кінця розуміла проблеми округу. Ті 137 зустрічей, які провела за шість тижнів передвиборчої кампанії 2016 року, стали для мене таким собі холодним душем. Я побачила суттєву відмінність життя на екранах телевізорів та шпальтах центральних газет від реальної ситуації. Тому це переконало у тому, що потрібно опікуватися питаннями не лише освіти, на чому я найкраще знаюся, а й відстоювати інші не менш важливі питання свого округу. А для цього передусім слід їхати до людей, що постійно й роблю, – каже Ірина Констанкевич. – Наші люди – дуже великі оптимісти. Я набираюся від них світла й енергії. Якби не таке просте спілкування, мені було би тяжко. Адже, зізнаюся, робота у Раді виснажує, а спілкування з людьми в окрузі додає сил. Коли у школах відвідую етнографічні кімнати, де є ткацькі верстати, автентичне вбрання, коли бачу щирі очі дітей, чую теп­лі слова підтримки від місцевих бабусь, я надихаюся, набираюся позитивних емоцій надовго».

Кожна зустріч з людьми в окрузі для Ірини Констанкевич – особлива.

«Не раз мене запитують, навіщо їжджу і збираю  проблеми. Та я їх не збираю. Просто бачу реальну картину й доношу її до найвищих органів влади. Адже, наприклад, коли у регіони приїжджає міністр, йому показують гарну картинку, де немає жодних недоліків. А депутат має можливість приїжджати туди, куди він визначає, і бачити все, як є насправді. Це я і роблю», – розповідає Ірина Мирославівна.

Ірина Констанкевич щиро каже, що тяжко звикала до роботи в стінах парламенту, та особливо боляче їй було спостерігати, коли в сесійній залі відбувалися підкилимні ігри. Головними досягненнями депутатів нинішнього скликання вважає вектор на ЄС-НАТО, закріплений в Конституції, ухвалений закон про мову і визнання української як єдиної державної. Ще одним позитивним кроком вважає закладену норму в закон «Про освіту» щодо семивідсот­кового фінансування від ВВП.

«Сьогодні на території України триває війна, яка тісно переплелася з корупцією. У розв’язанні ситуації на сході України має бути сформована дорожня карта. А відповідно до неї мають ухвалювати дієві закони. Тому хочеться почути від президента чітку програму дій», – висловилася Ірина Мирославівна.

«Коли я у 2016 році йшла на парламентські вибори, то не вперше готувала програму. І, підсумовуючи свій досвід у цьому, зауважу, що щоразу вона у мене не збільшувалася, а ставала конкретнішою. Я розуміла, що якщо ти готуєш програму, то маєш це виконувати. Намагалася планувати реальні речі. У програму 2019 року внесу корективи, адже свій округ вже вивчила. Зрозуміло, питання освіти та соціального захисту нікуди не подінуться, але поряд з цим планую включити пункти щодо децентралізації, розвитку громад, тобто місцевого самоврядування. Зосереджуватиму увагу на тому, що мало би розвивати території на місцях. У мене є бажання через робочі групи, експертне середовище, а можливо, навіть через комітет працювати в цьому напрямку. Вже тепер я увійшла до міжфракційного депутатського об’єднання «Децентралізатори», аби напрацювати деякі законопроекти», – каже народний депутат.

За матеріалами газет «Нове життя», «Нова доба», «Полісся»

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page