СУБВЕНЦІЯ НА ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я: КОМУ І НА ЩО?


Згідно із Постановою Кабміну №250 від 25 березня 2020 року, 3,3 мільярди гривень  субвенції було передбачено для місцевих бюджетів  на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я.

Зокрема, передбачено виділення коштів:

  • 651,4 млн грн – на забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у 2-му та 3-му кварталах;

  • 173 млн грн – на утримання регіональних центрів громадського здоров'я;

  • 905,8 млн грн – на фінансову підтримку окремих закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівня, які уклали договори з НСЗУ;

  • 1,5 млрд грн – на фінансування будинків дитини, закладів служби крові, МСЕКів, бюро судмедекспертизи, баз спецмедпостачання, проведення судово-психіатричної експертизи, патолого-анатомічних бюро та закладів надання психіатричної допомоги.

Депутатська група “За майбутнє”, до якої входить також народна депутатка Ірина Констанкевич, скерувала звернення до очільника МОЗ Максима Степанова, у якому просить надати інформацію:

- щодо розмірів субвенції, яка передбачена для кожної області;

 - на які конкретно потреби закладів охорони здоров'я, які надають вторинну та третинну медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, була виділена субвенція для кожної області;

 - на які саме потреби виділена субвенція для центрів громадського здоров'я;

- у якому об'ємі були розподілені кошти між районами у кожній області для купівлі інсуліну та десмопресину для лікування діабету.

“На сьогоднішньому засіданні Кабміну очільник МОЗ Максим Степанов запевнив: гроші на доплати лікарям в регіони скерували.  Але, як пояснило відомство,  здебільшого місцева влада рахувала доплати лікарям не від окладу, а від відпрацьованого часу, використовуючи не постанову уряду, а рішення Міністерства соціальної політики від 2003 року. Чому виникла така ситуація — відповіді так наразі і немає. Вочевидь, МОЗ мало б надати чіткі роз'яснення щодо алгоритму нарахування доплат.  Окрім того, ми наголошували і наголошуємо: доплати повинні отримати не лише лікарі, а й молодший медичний персонал, який також працює з хворими на коронавірус. Сподіваюся, що із субвенцією на заклади охорони здоров'я такого дежавю не буде”, - зазначає Ірина Констанкевич.