top of page

ТЕСТИ НА АНТИТІЛА ПОВИННА ЗАКУПИТИ ДЕРЖАВА


Україна може стати п'ятою країною в світі, де здійснюватимуть тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести). Вони виявляють антитіла, присутні в крові людини, яка перехворіла на коронавірус. Порівнюючи з іншими захворюваннями, можна вважати, що людина, в якої є антитіла, має відповідний імунітет і не є вразливою до COVID-19. Тести повинні бути придбані за державні кошти. Таку позицію в ефірі телеканалу “Аверс” висловила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

“У 23 окрузі за станом на 15 травня зареєстровано 117 хворих на коронавірус, одужало 16, померло 2 людини. Найбільшу тривогу викликають нові випадки у Ківерцівському районі, зокрема, в Олицькій психіатричній лікарні. Загалом у цьому районі найбільше випадків — 74, у Маневицькому — 29, Камінь-Каширському — 10 та Любешівському — 4. Проведення тестування на антитіла дасть можливість побачити реальнішу картину щодо коронавірусу, дозволить країні швидше повернутися до звичного життя. Вважаю, це правильним підходом. За таких умов про послаблення карантину говорити треба, але не варто забувати, що коронавірус так само лишається небезпечним і він не зникає”, - зазначила Ірина Констанкевич.

Нардеп зауважила, що тестування повинне здійснюватися виключно за державні кошти. Тим паче, що вони на такі потреби акумульовані у Стабілізаційному фонді, який створили при перерозподілі Держбюджету. А це — понад 64 мільярди гривень.

“Тому мене дуже здивувала заява міністра охорони здоров'я Максима Степанова, який відповідаючи на запитання парламентарів під час останнього позачергового засідання Верховної Ради, сказав, що в регіони з цієї суми спрямували лише 3,1 мільярди гривень. Разом з колегами із нашої депутатської групи “За майбутнє” ми скерували вже не одне звернення до урядовців, аби врешті дізнатися, в якому обсязі і на які потреби в регіони були спрямовані кошти із Стабілізаційного фонду. Відповіді ще немає. Але ми обов'язково її оприлюднимо. Поки ж лікарні у боротьбі з коронавірусом продовжують забезпечуватися за кошти місцевих бюджетів та благодійників, а доплати, обіцяні урядом, медики так і не отримали. Це ще одна заувага до ефективності, оперативності та професійності уряду”, - наголосила нардеп.

Comments


bottom of page