top of page

Українців хочуть захистити від відключень газу й тепла, якщо борги перед постачальником виникли


Депутати від групи «За майбутнє» Тарас Батенко, Ірина Констанкевич та Віктор Балога ініціювали законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження дієвого механізму відповідальності постачальників природного газу за обмеження (припинення) постачання природного газу споживачам та відповідальності виконавців комунальних послуг за ненадання комунальних послуг, надання їх не в повному обсязі або невідповідної якості», - Укроп.

Головна мета документу – запобігти зривам опалювального сезону, які останнім часом стали звичним явищем для України. Непоодинокими є випадки, коли тепло у мешканців цілих міст і містечок з’являлося із значним запізненням і аж після втручання найвищого керівництва країни, - наголошують депутати у пояснювальній записці до проекту закону.

Зумовлена така ситуація, зокрема, і тим, що у вітчизняному законодавстві прописана відповідальність споживачів комунальних послуг, а ось відповідальність надавачів комунальних послуг та постачальників природного газу прописана нечітко.

«Складається парадоксальний момент, коли постачальники комунальних послуг можуть просто припинити надання відповідних послуг або взагалі не розпочати їх надання, і ніхто в усій країні не буде нести за це відповідальність», - зазначається в документі.

Депутати наголошують, що нерідко причиною ненадання комунальних послуг або ж їхньої неналежної якості є припинення чи обмеження постачання газу на підприємства, що виробляють теплову енергію. Відбувається це під різними приводами, в тому числі, і через те, що постачальники нібито не отримують кошти, які держава компенсує вразливим категоріям населення у вигляді субсидій та іншої адресної допомоги. І хоч люди не винні у цій ситуації, можуть страждати цілі міста.

Відтак, законопроектом вказується, що виконавець комунальної послуги, (постачальник природного газу) не має права обмежити чи припинити її надання, якщо заборгованість перед ним виникла не з вини споживачів. Також проект закону дозволить врегулювати мінімальний розмір штрафу для виконавця комунальної послуги за ненадання комунальної послуги, надання її не в повному обсязі або невідповідної якості. Наразі він зареєстрований у Верховній Раді.

Comments


bottom of page