УКРОПІВЦІ ПРОСЯТЬ ВИДІЛИТИ МІЛЬЯРД НА ЖИТЛО АТОВЦЯМ


У проекті державного бюджету на 2018 рік необхідно передбачити 1 мільярд гривень на витрати за програмою «Доступне житло» для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб.

З відповідною пропозицією до голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Андрія Павелка звернулися народні депутати з УКРОПу Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Віталій Купрій, Олександр Дубінін, Валентин Дідич, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко.

«Просимо при опрацюванні проекту Закону «Про державний бюджет України на 2018 рік» врахувати пропозицію, яка узгоджується з основними напрямами бюджетної політики, аргументована та містить вказані джерела витрат: передбачити у статті 14 проекту ЗУ № 7000 новий пункт 17: «17) фінансування в розмірі 1 млрд грн на витрати за програмою «Доступне житло» для учасників антитерористичної операції та переселенців», – ідеться в документі.

Нардепи з УКРОПу зазначили, що пункт 4 статті 11 законопроекту № 7000 передбачає перерахунок 50% коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, нерухомого майна Збройних сил і коштів від відчуження земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна ЗСУ, до спеціального фонду державного бюджету на 2018 рік.

Крім того, 20 вересня 2017 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 708, яка спрощує процедуру участі у програмі забезпечення доступним житлом учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. За словами парламентарів, у разі врахування їхньої пропозиції наступного року доступне житло отримають майже 1700 громадян.