УКРОП ВИМАГАЄ ВІДНОВИТИ ВІДШКОДУВАННЯ ПІЛЬГОВОГО ПРОЇЗДУ У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ ЗА РАХУНОК ДЕРЖБЮ


Народні депутати від УКРОПу закликали Кабінет Міністрів відновити відшкодування пільгового проїзду у громадському транспорті для окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету. Про це йдеться в депутатському зверненні, адресованому прем’єр-міністру Володимиру Гройсману. Документ підписали представники «Українського об’єднання патріотів» Тарас Батенко, Олександр Шевченко, Віктор Шевченко, Ірина Констанкевич, Віталій Купрій, Олександр Дубінін та Валентин Дідич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПІДТРИМАЛА ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО СІМЕЙНІ ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА

«Просимо відновити фінансування пільгового проїзду окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету. Також закликаємо уряд передбачити відповідну субвенцію при уточненні показників кошторису на 2018 рік», – заявили в УКРОПі.

У політсилі нагадали, що в березні цього року набула чинності постанова уряду № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

Згідно з документом, проїзд пільгових категорій громадян і пенсіонерів має компенсуватися за рахунок місцевих бюджетів. Зважаючи на брак коштів у регіонах, цілком імовірно, що значна кількість пільговиків не зможе скористатися своїм правом на безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

«Постанова призведе до великого навантаження на місцеві бюджети, чим знівелює економічний ефект від задекларованої урядом фінансової децентралізації, а також, вірогідно, збільшить соціальну напругу в суспільстві», – йдеться в депутатському зверненні.

В УКРОПі зазначили, що розмір місячної готівкової виплати, розрахований у постанові, не відображає реальних витрат. Таким чином документ обмежує пільги особам, які мають право на безкоштовний проїзд усіма видами пасажирського транспорту.

Крім того, рішення урядовців суперечить Конституції, норми якої забороняють звужувати існуючі свободи громадян. Більш того, основний закон зобов’язує державу компенсувати витрати органів місцевого самоврядування, які виникли внаслідок рішень центральної влади.

Зважаючи на це, в «Українському об’єднанні патріотів» вимагають відновити відшкодування пільгового проїзду за рахунок Державного бюджету або скасувати постанову чи привести її у відповідність до норм Конституції та інших законів і нормативно-правових актів.

Водночас в УКРОПі закликали уряд змінити правила надання пільг. Право на безкоштовний проїзд має надаватися передусім з урахуванням реального рівня доходів громадян, а не лише їхнього соціального статусу – переконані в партії.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook