top of page

УКРОП ВИМАГАЄ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ДІТЕЙ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ ЯКІСНИМ ХАРЧУВАННЯМ


Народні депутати від УКРОПу пропонують на державному рівні забезпечити якісним безоплатним харчуванням дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи або проживають на радіоактивно забруднених територіях.

Йдеться про безкоштовні обіди, які відповідатимуть фізіологічним потребам таких учнів і включатимуть харчові додатки, що сприяють виведенню з організму радіонуклідів.

З цією метою укропівці подали на розгляд парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи низку поправок до законопроекту № 6230 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей)».

Документ підготували народні депутати Ірина Констанкевич, Тарас Батенко, Олександр Шевченко, Віктор Шевченко, Олександр Дубінін, Віталій Купрій і Валентин Дідич.

«Такі діти потребують особливого харчування. Грошові компенсації не вирішують проблему, адже йдеться про особливі потреби організму. І обов’язок держави – ці потреби забезпечити», – заявила нардеп від УКРОПу Ірина Констанкевич.

Парламентар зазначила, що чинне законодавство вже наділяє таких дітей правом на безоплатне харчування. Однак школярі часто не отримують гарантованих державою обідів через зрив чи затягування закупівель за тендерними процедурами. Крім того, передбачених у бюджеті коштів недостатньо для повноцінного харчування навіть здорових школярів, не кажучи вже про дітей-чорнобильців.

«Це просто копійки, за які сьогодні не прогодуєш дитину. Уряд повинен збільшити видатки на харчування дітей. Ці зміни суттєво не позначаться на бюджеті держави, однак дуже допоможуть сім’ям чорнобильців», – додала Ірина Констанкевич.

Також в УКРОПі пропонують виплачувати грошову компенсацію за харчування за всі дні, коли діти з певних причин не відвідували навчальні заклади. Сума такого відшкодування має складати не менше половини прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідної вікової категорії на місяць. Крім того, компенсація повинна включати вартість харчових додатків, що сприяють виведенню радіонуклідів з організму.

Kommentare


bottom of page