top of page

УКРОП ЗАКЛИКАВ БЮДЖЕТНИЙ КОМІТЕТ ЗАЛИШИТИ ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ КОЛЕДЖІВ І ТЕХНІКУМІВ


Комітет Верховної Ради з питань бюджету повинен вилучити норму про передачу фінансування коледжів і технікумів на місця при розгляді проекту державного бюджету на 2019 рік. З відповідною пропозицією до профільного комітету звернулися парламентарі від УКРОПу.

Документ підготували народні депутати Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Олександр Шевченко, Віктор Шевченко, Олександр Дубінін та Валентин Дідич у співпраці з позафракційним депутатом Богданом Матківським. Йдеться про статтю 22 та Додаток 10 проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (реєстр. № 9000), відповідно до яких з 1 січня навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, що входять до складу університетів державної форми власності, мають перейти на утримання місцевих бюджетів.

«Кабмін хоче перекласти значний фінансовий тягар на громади без попереднього опрацювання й погодження з органами місцевого самоврядування. Ми вважаємо, що передача коледжів і технікумів на баланс місцевих бюджетів призведе до повної ліквідації цієї освітньої мережі», – заявили в УКРОПі.

У політсилі послалися на інформацію Асоціації міст України, згідно з якою дефіцит освітньої субвенції у вересні цього року сягнув 3,8 мільярда гривень. За таких умов місцеві бюджети просто не зможуть впоратися з покладеним на них додатковим тягарем. Зважаючи на це, Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти рекомендував парламенту виключити пункт щодо передачі навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що входять до складу університетів, на баланс місцевих бюджетів при розгляді проекту державного бюджету на 2019 рік.

«Враховуючи вищезазначене та з метою збереження освітньої інфраструктури, закликаємо профільний комітет вилучити норму щодо передачі коледжів і технікумів на баланс місцевих бюджетів при підготовці висновків та пропозицій до проекту державного бюджету України на 2019 рік», – наголосили в УКРОПі.

Зазначимо, на переконання народного депутата від УКРОПу Ірини Констанкевич, передача коледжів і технікумів на баланс місцевих бюджетів вб’є фахову передвищу освіту.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentarios


bottom of page