top of page

УКРОП ОБРАВ ГОЛОВУ ПАРТІЇ ТА РОЗПОЧАВ ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ПРАЙМЕРІЗ – РІШЕННЯ З'ЇЗДУ


Третього березня у Києві відбувся XIV з'їзд «Українського об'єднання патріотів – УКРОП». У заході взяли участь понад 400 делегатів з усіх областей України та АР Крим. Одним із головних питань порядку денного з'їзду було обрання голови партії терміном на чотири роки. Ним став очільник політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко. За його кандидатуру проголосували 403 делегати.

«Голова партії не є царем, не є вождем – він є менеджером. Єдине, що я можу вам, колеги, запропонувати, – це робота, важка наполеглива праця на благо України й заради нашої спільної перемоги», – заявив новообраний голова УКРОПу Тарас Батенко.

Кандидатури на посаду висунули також голова Криворізької міської організації УКРОПу і фракції політсили у Криворізькій міській раді, очільник Ради ветеранів АТО партії Микола Колесник та голова Сумської обласної організації «Українського об'єднання патріотів» Владислав Луговий. Миколу Колесника підтримали 130 делегатів, а Владислав Луговий здобув 56 голосів.

Крім того, учасники з’їзду затвердили положення про обрання кандидата на пост Президента України від УКРОПу та офіційно розпочали процедуру праймеріз. «Українське об’єднання патріотів» стало першою в Україні політичною партією, яка обере свого кандидата шляхом внутрішньопартійного голосування.

«Це простий і зрозумілий процес прийняття рішення не в кабінетній тиші, а на полях дискусій із членами своєї партії. Ми – жива політсила, яка у вільній демократичній дискусії вирішує всі внутрішні питання», – пояснив очільник Київської міської організації УКРОПу, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

Починаючи з 4 березня, протягом місяця всі без винятку члени УКРОПу зможуть висувати та реєструвати свої кандидатури в секретаріаті партії. Після цього упродовж п'яти місяців претенденти презентуватимуть свої програми у регіонах. Голосування за кандидатів розпочнеться вже восени на Конференціях обласних, республіканської в АР Крим та міських у м. Києві та Севастополі організацій УКРОПу.

«Це дуже важливий крок як для нашої політичної сили, так і для країни в цілому. УКРОП першим в Україні практикуватиме процедуру праймеріз у своїй роботі. Демократичність у прийнятті рішень – для нас головне», – додав голова секретаріату УКРОПу Денис Борисенко.

Він також зазначив, що процедура внутрішньопартійних праймеріз є досить поширеною в низці демократичних країн світу, зокрема у США, Ізраїлі, Великій Британії, Іспанії, а віднедавна – в Італії та Франції.

Також на XIV з'їзді УКРОПу було обрано скарбника партії. Посаду отримала відомий фінансист Олена Белінська. Насамкінець делегати з'їзду прийняли Кодекс партійної етики та внесли зміни до Статуту партії.

«Ми – єдина команда. Ми рухаємося вперед до поставленої цілі. А мета у нас одна – ми хочемо, щоб у країні був порядок, діяло право і працювала Конституція. Ми поставили перед собою високі завдання і йдемо на вибори», – підсумував голова Волинської обласної ради, член президії УКРОПу Ігор Палиця.

Comentarios


bottom of page