УКРОП ПРОПОНУЄ СТВОРИТИ ПРОГРАМУ ДЛЯ СТАЖУВАННЯ ВИКЛАДАЧІВ


Народні депутати від УКРОПу запропонували спрямувати 23,7 мільйона гривень на запровадження бюджетної програми «Підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів».

Планується, що необхідні кошти буде вивільнено за рахунок зменшення видатків на реставрацію Маріїнського палацу в Києві.

Відповідна ініціатива передбачена законопроектом № 8073 «Про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо фінансового забезпечення бюджетної програми підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів».

Документ підготували нардепи з «Українського об’єднання патріотів» Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Валентин Дідич, Ірина Констанкевич, Віталій Купрій, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко.

«Реставрація Маріїнського палацу триває вже більше 10 років, але про остаточну готовність не йдеться. Натомість підвищення кваліфікації викладачів вишів покращить якість навчального процесу. Крім того, такий крок сприятиме реформуванню вищої освіти та інноваційному розвитку держави», – переконані автори законопроекту.

В УКРОПі зазначили, що, згідно з Законом України «Про вищу освіту», викладачі ВНЗ мають право на підвищення кваліфікації, стажування та творчі відпустки хоча б один раз на п'ять років.

Однак через брак коштів таку роботу давно призупинено або ж вона здійснюється лише формально в межах одного закладу. Відсутність стажування призвела до погіршення якості викладання у вищій школі. Крім того, поступово втрачаються зв'язки університетів і наукових установ із підприємствами.

«На даному етапі розвитку нашої країни підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників видається важливішим за реставрацію Маріїнського палацу», – зауважила співавтор законопроекту, народний депутат Ірина Констанкевич.

Парламентар зазначила, що в Законі «Про Державний бюджет України на 2018 рік» не передбачено коштів на підвищення кваліфікації викладачів. Натомість на реконструкцію багатостраждального палацу з державного бюджету має бути спрямовано 200 мільйонів гривень.