top of page

УКРОП ІНІЦІЮЄ РОЗГЛЯД ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ІНДИВІДУАЛЬНІ ГАЗОВІ ЛІЧИЛЬНИКИ НА СЕСІЇ У ЛЮТОМУ


Верховна Рада провалила голосування за проект закону № 5722-д «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу».

Під час голосування за цю ініціативу в парламенті забракло голосів народних депутатів. Таким чином, з 1 січня 2018 року оператори газопостачання отримають офіційне право на від'єднання від природного газу тих побутових споживачів, які проти встановлення загальнобудинкових лічильників.

Народний депутат України Ірина Констанкевич прокоментувала голосування за цей законопроект: "Звертаюся до тих бідних людей, яким з 1 січня відріжуть в будинку газ. Візьміть поіменний список тих, хто не голосував сьогодні за законопроект 5722-Д про встановлення газових лічильників. Один з тисячі - нормальний закон для людей. Але лобі облгазів Фірташа - непереможне".

Вже у лютому «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» ініціюватиме винесення законопроекту на розгляд на новій сесії парламенту, аби нарешті вирішити це нагальне для українців питання.

Як відомо, проект закону підготували представники різних фракцій парламенту за участі народних депутатів з УКРОПу. Він передбачав можливість встановлення загальнобудинкових лічильників лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

Також документ дозволяв встановлення індивідуальних лічильників на умовах співфінансування побутових споживачів та суб'єктів господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.

Та головне – законопроект мав заборонити операторам газорозподільних мереж припиняти постачання газу в багатоквартирні будинки у разі ненадання їхніми співвласниками згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника.

Commentaires


bottom of page